06

06.2019

20:10

VIDEO │ U19 koondis alustas Balti turniiri kaotusega Soomele

Eesti U19 koondis alustas Lõuna-Eestis toimuvat Balti turniiri kaotusega Soomele. Tartu Tamme staadionile jäädi põhjanaabritele alla tulemusega 0:2.

Soomlased olid kogu avapoolaja vältel ründavamaks pooleks ning üleolek suudeti lõpuks väravaks vormistada 42. minutil, mil ilusa kauglöögiga sahistas väravavõrku Arlind Sejdiu.

Külaliste jaoks algas teine poolaeg suurepäraselt, kui juba esimestel sekunditel suudeti võtta ette edukas rünnak ning Terry Ablade eeltöö realiseeris väravaks Maximo Tolonen. Mõned minutid hiljem oli Eestil hea võimalus nurgalöögist, kuid Henri Välja poolt karistusalasse saadetud palli suunas Ats Toomsalu napilt väravast mööda.

Teisel poolajal oli külalistel veel mitmeid võimalusi, kuid häid tõrjeid tegi Carl Kaiser Kiidjärv ning kahel korral tabasid põhjanaabrid posti. Samuti oli Eestil šanss mängu tagasi tulla ning korra käis pall ka vastase väravavõrgus, kuid Henri Välja värav sündis napist suluseisust.

Noortekoondise peatreener Indrek Koser sõnas mängujärgses intervjuus, et Eesti noortekoondistel lihtsaid mänge ei ole. "Oli raske mäng küll. Meil oli nende kohta videomaterjali, aga mõnda käiku olid nad muutnud ning me ei saanud sellega esimesel poolajal hakkama. Individuaalselt oli tegu hea vastasega," iseloomustas Koser turniiri üht favoriiti.

Koser lisas, et kuigi soomlased tekitasid ise väga häid võimalusi, siis väravateks osutusid momendid, mis olid ärahoitavad. "Mõlemad väravad jäävad kripledama. Oma rumalused, kus otseselt meid üle ei mängitud, aga ise kinkisime. Kui tahad punkte, siis kingitusi lubada ei saa," lisas peatreener.

Tänases turniiri avamängus alistas Läti kindlalt 5:1 Leedu koondise. Mängudega jätkatakse juba homme ning Eesti vastaseks Tartus on Leedu. Koser sõnas, et tänasest kohtumisest jäid kaks mängijat koolikohustuste tõttu eemale ning homseks on oodata mitmeid vahetusi. "Balti turniiril on tulemus tähtis, aga tähtis on ka see, et mängijad tervetena klubide juurde tagasi läheksid!"

Ajakava:
7. juuni 15.00 Soome – Läti, Võru linnastaadion
7. juuni 18.00 Leedu – Eesti, Tartu Tamme staadion
9. juuni 13.00 Eesti – Läti, Võru linnastaadion
9. juuni 13.00 Leedu – Soome, Tartu Tamme staadion

Eesti mänge näitab otsepildis Soccernet.ee, teisi kohtumisi saab vaadata jalgpall.ee portaali vahendusel (kommentaarita).

Tänase U19 koondise mängu protokolli leiab SIIT, mäng on järelvaadatav Soccernet.ee-st.

Turniiri pääsmeid saab osta Piletilevist!