23

09.2018

18:54

VIDEOD: Neidude U17 koondis sai Austrialt kindla kaotuse

Tüdrukute U17 koondist alustas kodust EM-valikturniiri Austriale, kui A. Le Coq Arenal tuli vastastele alla vanduda 0:7.

Alagrupi favoriit Austria alustas kohtumist aktiivselt ning avavärav sündis seitsmendal minutil, kui nurgalöögist tulnud palli suunas peaga väravasse Laura Wurzer. Austerlannade eduseis suurenes 13. minutil, kui taas jäeti nurgalöögi ajal eestlannade poolt kastis mängija markeerimata ning Julia Magerl tegi latipõrkest seisuks 2:0. Avapoolajal löödi Eesti võrku veel kolm väravat, kui jala said valgeks Patricia Pfanner ja Katja Wienerroither ning penaltipunktilt oli täpne Annabel Schasching.

Eesti koondise peatreener Kaidi Jekimova tõdes mängujärgselt, et esimese poolaja nurgalöögid osutusid probleemseteks. „Rääkisime ka enne mängu, et vastastel on väga ohtlikud nurgalöögid ja selleks tuleb valmis olla. Tundus, et otsustavaks sai pikkusevahe ja kiirustevahe, rääkis peatreener.

Kuigi teise kolmveerandtunni jooksul jätkus Austria tugev surve, suudeti pall Eesti väravasse toimetada vaid kahel korral. Wurzer sai oma teise tabamuse kirja 70. minutil ja 10 minutit hiljem oli täpne Ines Gabriela Sarac. Suure võiduga tõusis Austria ka alagrupis esikohale.

Vaatamata kaotusele jäi Jekimova oma hoolealuste võitluslikkusega rahule. „Ma olen positiivselt üllatunud, et meie mängijad suutsid täna vastastega rohkem kaasa mängida, püsida kaitses koos ja võita väga palju palle. Mõnes olukorras meil ei vedanud, meile löödi väravad hetkedel, kui olime vigastuspauside ajal vähemuses. Seda, et vastane on tugev ja neil on rohkem kogemusi, me teadsime. Sellele vaatamata olen tüdrukutega väga rahul,” sõnas peatreener.

Eesti alagrupi teises kohtumises läksid Kadrioru staadionil vastamisi Sloveenia – Valgevene. Selles vastasseisus suutis 3:0 võidu võtta Sloveenia, lüües avapoolajal ühe ja teisel poolajal kaks väravat. Sloveenia haaras alagrupis teise koha, neile järgnevad Valgevene ja Eesti.

Valikturniiri järgmised mängud peetakse kolmapäeval, 26. septembril. Eesti võõrustab kell 18.00 A. Le Coq Arenal Valgevenet ja kell 16.00 kõlab avavile Austria – Sloveenia kohtumises.

„Ootan Valgevenega mängus meie poolt rohkem pallivaldamist ja seda, et pääseme ise rohkem löögile. Usun, et ka Valgevenel on kiired mängijad, kes võivad meid ohustada. Peame just eriti vasturünnakuteks valmis olema,” vaatas Jekimova vastu eesolevale kohtumisele.

Vaata videokokkuvõttest Eesti - Austria kohtumise tabamusi ja mängujärgset intervjuud koondise peatreeneriga.