24

09.2019

21:34

VIDEOD | U17 koondis alistas Hispaania!

Eesti U17 koondis sai täna Tartu Tamme staadionil jagu Hispaaniast! Avapoolaja 0:2 kaotanud eestlased tulid mängu tagasi ja võitsid kohtumise lõpuks 3:2.

Esimese ohtliku löögi meie värava suunas saatis neljandal minutil kaptenipaela kandnud Israel Salazar, kuid Maico Rimmel suutis palli tõrjuda. Avapoolajal domineerinud hispaanlased suutsid skoori avada 30. minutil, mil Rodrigo Alonso jättis palli kannaga Bruno Iglesiasele, kes külalised juhtima viis.

Eestil oli seejärel suurepärane võimalus viigistada, kui Maksim Paskotši tabas nurgalöögist tulnud palli mõnelt meetrilt jalaga, kuid väravavaht Aitor Fraga tegi suurepärase tõrje. Hoopis hispaanlased suutsid 36. minutil oma eduseisu kahekordistada, kui kena rünnaku järel avanes karistualasse Salazar, kes lõi vasakult tulnud tsenderduse väravavõrku.

Eesti tuli mängu tagasi kohtumise 57. minutil, kui vastaste väravavaht jäi hätta Tristan Toomas Teeväli löögi püüdmisel. Tõrjest värava ette põrganud pallile reageeris esimesena Karl Gustav Kokka, kes suutis palli väravasse toimetada.

Sama noormees tõusis mõned minutid hiljem taas Eesti kangelaseks. Vastaste karistusalajoone lähistel tekkis ärev moment, kui Kokka proovis palli lüüa värava poole, kuid väravast välja tulnud Fraga tegi talle järgnenud olukorras vea. Karistuslööki asus Kokka ise lööma ning kaval pall müüri alt tõi 61. minutil tabloole viiginumbrid.

Seejärel oli Hispaanial mitmeid ohtlikke võimalusi, kuid Maico Rimmelit täna hispaanlastel teisel poolajal üle mängida ei õnnestunud.

Eesti lõi võiduvärava 83. minutil, kui Taaniel Usta viis palli vasakult äärelt hea sööduga karistualasse, kus Aleksandr Šapovalov suutis palli vasaku jalaga väravasse lüüa.

Tänases teises kohtumises alistas Portugal 2:0 Sloveenia. Benfica akadeemias palliv Joáo Tomé viis oma meeskonna seitsmendal minutil juhtima ning hilisem lõppskoor toodi tabloole 23. minutil, mil täpne oli Matchói Djaló.

Turniiri võitis tänasest kaotusest hoolimata kuus punkti teeninud Hispaania, kes jättis teiseks sama punktisumma teeninud Portugali. Kolmas oli kolme punktiga Sloveenia, kes edestas tänu omavahelise mängu võidule Eestit.