21

03.2019

19:10

VIDEOD: U17 koondis alistas Prantsusmaa!

Eesti U17 koondis sai täna Sportland Arenal hakkama suurepärase saavutusega, kui maavõistluses alistati Prantsusmaa 2:1!

Esimese vaatuse teisipäeval nimekale vastasele 0:4 kaotanud Eesti noortekoondis oli täna platsile tulnud hoopis teistsuguse energiaga, mida kinnitas ka mängujärgses intervjuus Soccernet.ee-le meeskonna peatreener Norbert Hurt, ning maailmameistrite noortekoondise koondise vastu mingit aukartust polnud. Avapoolajal küll väravaid ei nähtud, kuid teisel poolajal panid eestlased oma paremuse maksma.

Koondisele tõid täna võidu kaks sarnast standardolukorda, kui kahel korral suutis Karl Gustav Kokka üsna ebatavaliste söötudega leida täpselt üles meeskonnakaaslase. Teise poolaja esimesel minutil söötis Kokka palli risti üle trahvikasti ja tema pall leidis tee Ricahrd Tohverini, kes viis kodumeeskonna juhtima.

Eesti kahekordistas eduseisu 62. minutil, mil Kokka lõi pehme tõstega palli karistuslöögist trahvikasti ning kaptenipaela kandnud Sander Alex Liit suunas peaga palli väravasse. Eestil oli mõned minutid hiljem suurepärane võimalus minna kohtumist kolme väravaga juhtima, mil Aleksandr Šapovalov mängis üle vastase väravavahi, kuid väljaspool trahvikasti tehtud vasaku jala löök tabas posti. Prantlased lõid küll eelviimasel minutil ühe värava tagasi, kuid enamaks polnud täna külalised võimelised.

„Me teadsime, et see tuleb raske mäng ja loomulikult eelmisest kohtumisest nägime, et meil on vaja muutuda oluliselt tugevamaks ja me tulime siia võitma. Esimeses mängus olime natuke liiga passiivsed ja ettevaatlikud. Rääkisime pärast, et me ei saa sellega rahul olla, sest teine mäng tuleb väga raske, kui me niimoodi mängime. Au ja kiitus mängijatele, sest meeskondlikult võideti see mäng,” lausus koondise peatreener Norbert Hurt pärast kohtumist Soccernet.ee portaali vahendusel.

U17 koondist ootab järgmisena ees kodune UEFA Sõprusturniir, kui aprilli lõpus võõrustatakse Liechtensteini, Fääri saarte ja Leedu noortekoondiseid. Mängude ajakava leiab SIIT.

Tänane Eesti - Prantsusmaa kohtumine on järelvaadatav Soccernet.ee portaalis.