28

10.2017

16:44

VIDEOD: U17 koondis lõpetas koduse valikturniiri neljanda kohaga

Eesti U17 koondis võõrustas Tallinnas toimunud EM-valikturniiri viimases voorus Andorrat. Kuigi Eesti omas mitmeid häid võimalusi, lõppes mäng A. Le Coq Arenal tulemusega 0:0.

Avapoolaega ei alustanud kumbki võistkond hästi ning väravale lähedale ei jõutud. Avapoolaja lõpp kuulus eestlastele, aga pall väravasse ei läinud. Eesti esimene võimalus avanes 27. minutil, kui nurgalöögist tulnud pall leidis trahvikastist Mattias Männilaane, kes kahjuks korralikult palli ei tabanud. Mõned minutid hiljem sai 25 meetri pealt vasaku jalaga löögile Georgi Tunjov, kuid tema sooritus lendas üle värava.

Eesti parim võimalus avanes 32. minutil, mil Kristofer Piht võitis duelli väravavahiga ja pääses löögile, kuid Andorra kaitsja oli väravajoonel õigel ajal õiges kohas.

Kohtumise 53. minutil pääses taas ohtlikult löögile Tunjov, kuid trahvikasti joone lähistelt teele saadetud palli tõrjus vastaste väravavaht. Seitse minutit hiljem loodi ohtlik moment nurgalöögist, kuid täna kaptenipaela kandnud Kristjan Pelti pealöök läks väravast mööda.

Kohtumise lõpus oli Eestil veel mitmeid häid võimalusi, kuid väravalukk jäi murdmata. 77. minutil mängiti lahti karistuslöök ja löögile pääses Henri Välja, kuid pall lendas väravast selgelt mööda. Kohtumise lõpus leiti kaitseliini tagant üles Piht, kuid tema löök lendas kahjuks üle värava.

„Mängu alguses ei olnud ma rahul sellega, et andsime vastasele liiga palju ruumi ja olime olukordades aeglased nii kaitse- kui ka ründefaasis. Oleks pidanud saama mängu kiiremini oma kontrolli alla,“ ütles noortekoondise peatreener Norbert Hurt pärast kohtumisest otseülekandes Soccernet.ee-le. „Vastane ei muutunud küll meie värava all meile ohtlikuks, samas survestas meid piisavalt palju ja lõhkus meie mängu.“

Koondise algkoosseisu oli täna ka mitmeid muudatusi. „Meil on mängijaid küll, kes seda kogemust vajavad ja praegu oli kindlasti selle jaoks hea võimalus,“ sõnas Hurt.

Eesti lõpetas turniiri ühe punkti ja neljanda kohaga. Parema väravate vahega sai sama punktisummaga kolmanda koha Andorra. Meie alagrupist pääsesid eliitringi Šotimaa ja Taani, kes mängisid täna grupi esikohamängus Nike Arenal. Kohtumine lõppes samuti 0:0 ning esikohaga sõidab koju Šotimaa, kes teenis teise koha saanud Taaniga seitse punktiga.

„Kindlasti ei ole ma rahul turniiri tulemusega, tahtsime rohkemat. Täna oleksime pidanud selle mängu võitma. Ma arvan, et koolipoisi kolm oleks hindeks,“ sõnas Norbert Hurt intervjuu lõpetuseks.