VAATA JÄRELE | Eesti leppis Leedu vastu kahetisi tundeid tekitava viigiga (galerii!) (33)

Eesti U17 koondis sai Balti turniiril esimese punkti, kui Tamme staadionil tehti 1:1 viik Leeduga.

Leedu oli avapoolajal kergelt domineerivam pool, kuid teisel 40 minutil võttis ohjad juba selgelt üle Eesti. Mitmed suurepärased võimalused avanesid Aleksandr Šapovalovile, kelle löögid täna täpsed ei olnud. Korra paukus võimsalt Nikita Ivanovi vasak jalg, kuid tema kuul lendas põiklatti.

Mängu käigule vastupidiselt läks hoopis Leedu mängu juhtima, kui 69. minutil põhjustas leedukate kiirrünnaku järel Miikael Roos penalti, mille Gustas Jarusevicius realiseeris. Eesti sai teenitud värava kätte 75. minutil, mil karistuslöögi suunas peaga väravasse Rasmus Kallas.

Päeva teises mängus kohtub Läti kell 17 Võrus Soomega. Läti alistas avavoorus 2:1 Leedu, Soome oli 2:0 üle Eestist.

Protokoll:

30. juunil kell 13.00 Tartu Tamme staadionil

Leedu U17 – Eesti U17 1:1 (0:0)
69. pen. Gustas Jarusevicius - 75. Rasmus Kallas

Hoiatused: 18. Eimantas Dzinga, 26. Vaidas Magdušauskas, 80+4. Saulius Vikertas - 2. Rasmus Kallas, 18. Richard Tohver, 49. Tristan Toomas Teeväli, 68. Miikael Roos
Mänguolud:
Pealtvaatajad:
Peakohtunik: Roomer Tarajev
Abikohtunikud: Kristjan Kruk, Andrus Õun
Neljas kohtunik: Raiki Mänd

Leedu: Dominykas Valeckas, Eimantas Dzinga (54. Grantas Jaseliunas), Titas Buzas, Kristupas Keršys (70. Saulius Vikertas), Motiejus Slivka, Arnas Spycius (70. Nedas Jurgis Šimkutis), Matijus Remeikis, Vakaris Skibiniauskas, Artemijus Tutyškinas, Moteijus Burba, Vaidas Magdušauskas (54. Gustas Jarusevicius).
Varus: Geraldas Širvinskas, Tim Burkert, Grantas Jaseliunas, Saulius Vikertas, Gustas Jarusevicius, Deividas Dovydaitis, Nedas Jurgis Šimkutis, Ervinas Vilkaitis, Aleks Okolovic.

Eesti: Maico Rimmel, Rasmus Kallas, Daniil Sõtšugov, Sander Alex Liit, Taaniel Usta (51. Aleksandr Šapovalov), Rocco Robert Shein (74. Andrei Smirnov), Tristan Toomas Teeväli (51. Karl Gustav Kokka), Richard Tohver (60. Daniil Tarassenkov), Sten Jakob Viidas (51. Daniil Kuraksin), Aleksandr Nikolajev (60. Miikael Roos), Henri Leoke (60. Nikita Ivanov).
Varus: Georg Mattias Lagus, Miikael Johann Raassalu, Erko Jonne Tõugjas, Maksim Paskotši, Miikal Roos, Karl Gustav Kokka, Daniil Tarassenkov, Andrei Smirnov, Aleksandr Šapovalov, Nikita Ivanov, Danil Kuraksin, Martin Vetkal.

Mängu eel:

Eesti alustas eile turniiri 0:2 kaotusega Soomele, Leedu kaotas Võrus peetud mängus 1:2 Lätile. Seega vajavad mõlemad meeskonnad Balti turniiri esikohalootuste säilitamiseks tänasest mängust võitu.

Ilmselt teeb Eesti U17 koondise peatreener Norbert Hurt eilsega võrreldes koosseisus hulganisti muudatusi, sest kolmapäeval Soccernet.ee-le antud intervjuus märkis ta: "Usaldame kõiki mängijaid ja tagame, et nad saaksid mängukogemuse. Enamgi veel – minuteid tulebki jagada, sest pole mõistlik kedagi üle koormata."

Eile Soomelt saadud 0:2 kaotuse järel märkis Hurt, et peamiseks murekohaks osutus kaitseblokk, mis esimesel poolajal ei pidanud. Seeläbi saavutas Soome 1:0 edu, mis andis ohjad nende kätte. "Teisel poolajal, kui saime katise kontrolli alla, läks mäng ka meie poolt paremaks," sõnas Hurt.