KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
U21 koondis kaotas valikmängus Rootsile

Eesti U21 koondis kaotas täna Pärnu Rannastaadionil toimunud EM-valikmängus Rootsile 0:3.

Kuigi kohtumise alguses omas ka Eesti võimalusi, lõi esimese värava siiski Rootsi, kui nurgalöögist tulnud palli suunas väravasse Filip Dagerstål. Poolaja lõpus suutsid rootslased veel kord nõelata, kui 44. minutil oli täpne Muamer Tankovic.
53. minutil lõi värava Rootsi noorim mängija, Inglismaal Sunderlandis palliv 17-aastane Joel Asoro.

„Väravad, mida lüüa lasime, tulid kõik väga valusal ajal ja nende hulka kuulusid ka valusad eksimused. Esimese värava puhul lasi üks mängija vastasel liialt lihtsalt löögile saada, aga ta teab seda ise ka ja senini põeb,“ rääkis U21 koondise peatreeneri kohusetäitja Urmas Kirs pärast mängu.

„Me ei tahtnud täna neile vaba ruumi anda ning otsustasime pressida. Eelmiste mängude pealt nägime, et kui nad keskelt ruumi ei leia, hakkavad nad rohkem diagoonlsööte laskma. Selle koha pealt võib öelda, et esimene poolaeg see toimis. Teine poolaeg oli näha väsimusmärke ja keskelt jäi natuke tühjemaks,“ analüüsis Kirs.

„Proovisime täna rohkem rünnata, platsil oli ju meie poolt 5-6 ründavat mängijat. Mida suurema jõuga ründad, seda rohkem jääb ka palli kaotades kõrgelt mehi pressima. Suutsime ka omajagu võimalusi tekitada ning on tuline kahju, et neid täna realiseerida ei õnnestunud.“

„Mängu võti oli see kolmas värav. 0:2 pealt oli veel palju lõbusam mängida. Kahju! Aga poisid pingutasid ja olid tublid. Muutsime ju taktikat ning võttes arvesse seda, et tegime kaks taktikalist trenni ja ülejäänud kõiki muudatusi õppisime vaid slaidide pealt, siis polnud mängupildis midagi hullu.“

Võiduga asus Rootsi ääretult põnevat valikgruppi juhtima, olles seni kogunud 21 punkti. 20 punkti on koos nii Hispaanial kui ka Horvaatial. Valikgrupi teises pooles enam muutusi ei tule – neljanda koha saavutab Gruusia, viienda Eesti ning kuuendaks jäi San Marino. Eestit ootab ees veel üks valikmäng, kui esmaspäeval, 10. oktoobril kohtutakse võõrsil Hispaaniaga, Rootsi vastaseks viimases voorus on Horvaatia.

Pildil Mihkel Ainsalu
Foto: Jana Pipar

06.10.2016 20:40 
Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.