KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Aivar Pohlak finaalturniiri laienemisest: leitud lahendus on sportlik

FIFA avaldas teate, mille kohaselt laieneb maailmameistrivõistluste finaalturniiri 2026. aastast 48 meeskonnani. Vikerraadio saade „Stuudios on Sten Teppan“ helistas sel teemal Eesti Jalgpalli Liidu presidendile Aivar Pohlakule, kes nägi muudatuses positiivset poolt.

„See oli väga mitmel tasandil läbi räägitud. Väga selgelt analüüsitud, hinnatud tugevusi ja nõrkuseid ja leitud selline lahendus laiendamiseks, millel nõrkuseid ei oleks,“ sõnas jalgpalliliidu president.

Pohlak usub, et tegu on sportliku otsusega. „Sisuliselt ei olemas ühtki teist suurvõistlust, kus nii paljud tahaksid finaalturniirile pääseda, protsentuaalselt nii vähe pääsevad ja eriti võistlusel, mis on nii meeletult atraktiivne,“ lisas Pohlak.

Alates 2026. aastat hakkab MM-finaalturniirile pääsema 23% FIFA liikmetest. Samal ajal Euroopas pääseb finaalturniirile 44%, Aasias 52%, Aafrikas 30%, Põhja- ja Kesk-Ameerikas 34%, Okeaanias 73% ja Lõuna-Ameerikas 100% vastava konföderatsiooni liikmetest.

Uus formaat näeb ette, et maksimaalselt mängib üks võistkond finaalturniiril seitse kohtumist ning turniir kestab kokku jätkuvalt 32 päeva. „Kuidas saaks suurendada osavõtjate arvu nii, et turniir ei pikeneks ja mängude arv ühe võistkonna jaoks ei suureneks? Profimängijatel ei ole kalendris enam pikemat aega, millal nad saaksid turniiril osaleda. Läbi selle leitigi see mudel,“ sõnas Pohlak.

„Eelkõige on kõige suurem muudatus see, et alagruppides osaleb mitte neli, vaid kolm võistkonda. Lähtuvalt sellest on alagruppide hulk oluliselt suurem. Alagrupis mängitakse kõigest kolm mängu, mis tähendab seda, et alagrupimängude hulk on oluliselt väiksem ja play-off mängude hulk suurem,“ selgitas jalgpalliliidu president. „Võib-olla üks asi, millest on väga vähe räägitud, on tegelikult see, et kui seni oli piisavalt tihti alagruppide viimastes voorudes olukord, kus vähemalt mõni mäng ei otsustanud tegelikult midagi edasipääseja osas, siis nüüd on selge, et kõik alagrupimängud on ühesuguse tähtsusega. Tõepoolest, võib tekkida olukord, kus võistkond kaotanud kaks mängu ja kolmandas alagrupis lähevad võitjad vastamisi, aga sellisel juhul mängivad nad väga selgelt asetuse peale,“ lisas ta.

Kuula saadet SIIT (intervjuu Aivar Pohlakuga alates 18:00).

Foto: Lembit Peegel

12.01.2017 13:11 
Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.