KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
JALKA | minu 11 | Ooperilaulja Oliver Kuusik ei saa üle ega ümber Operita

Rahvusooper Estonia hinnatud solistile Oliver Kuusikule pole jalgpall sugugi võõras kunstivorm – vutt on tema elus maast madalast tähtsal kohal olnud ning Kuusiku veli Marko töötab juba aastaid FC Flora noortetreenerina. Mehe sümboolses koosseisus jätkub vutimeeste kõrval kohta nii kultuuriinimestele kui ka teiste eluvaldkondade esindajatele. 

„Häid mängijaid on maailmas palju,” alustab 36aastane muusik. „Seetõttu üritasin oma võistkonnas välja tuua erinevaid tegelasi, kes on seotud nii minu päevasündmuste, jalgpalli kui ka muu eluoluga. Seda kõike ikka läbi kerge huumoriprisma – kuidas siis veel? Praegu pime aeg, nali kulub marjaks ära."


Oliver Kuusiku sümboolne koosseis (4-3-3):

Väravavaht Luciano Pavarotti:
Olles noorena pidanud tegema valiku jalgpalli ja ooperi vahel, oskas ta toona vaevu unistada, et aastaid hiljem oleks ta ainuüksi oma kuulsa koguka kehaga katnud vähemalt kolmveerandi jalgpalliväravast!

Vasakkaitsja Lembit Ulfsak (Rebase-Rein):
Oscari-nominent ja vanameister. Eesti täielik suurkuju. Lisaks platsil hädasti vajaminevale näitlejameisterlikkusele oskab ta Rebase-Reinuna palli peale pea ja jala lüüa ka sabaga (Kuusik viitab „Mõmmi ja aabitsast” tuntud „Spordimehe laulule”, mida esitas just Rebase-Rein – toim.).

Keskkaitsja Donald Trump:
Muudele erinevatele omadustele lisaks oskab ta enne karistuslööki suurepäraselt müüri ehitada ja selle siis omakorda vastasvõistkonnal kinni lasta maksta.

Keskkaitsja Fidel Castro:
Teda on üritatud sadu kordi – Wikipedia andmetel täpsemalt 638 korda – maha tõmmata, aga lõpuks oli ta ikkagi 90 minutit (aastat) vankumatult platsil. Nii moodustub naabrite vahel terav keskkaitsepaar!

Paremkaitsja Margus Hunt:
Olles juba suur staar Ameerika jalgpallis, ei näe ma põhjust, miks ta ei võiks seda olla ka Euroopa jalgpallis!

Poolkaitsja Victoria Beckham:
Mehed koonduvad paremini, kui ka naine platsil on! Pakub vürtsikat silmailu ja on alati oma keskkohaga rahul. Ja muidugi, mis seal salata – ta triblab nagu Beckham.

Poolkaitsja Diego Maradona:
Üks parimaid mängijaid läbi aegade, oskas õigel hetkel käega lüüa, kui vaja. Väga muljetavaldav on vaadata noort Maradonat – seda väikest siblivat venda, kelle jala küljest pall ära ei tule.

Poolkaitsja Konstantin Vassiljev:
Isegi kui tal ei ole vahel kõige parem tuju, ootab Eesti rahvas Kostjalt vaid üht (paremal juhul kaht) ja tavaliselt see tal ka õnnestub. Tal on suurepärased löögid ja ta ei peagi alati kõige aktiivsemalt mängima, aga inimestel on alati parem tuju, kui ta platsil on.

Ääreründajad Aivar Mäe / Aivar Pohlak:
Värvikad härra Aivarid Eesti kultuuri ja spordi lähiajaloost. Mõlemad oskavad suurepäraselt mänge, süsteeme ja karistusalakaste üles ehitada. Lähenemine võib olla erinev, but they have the same goal (aga neil on sama eesmärk – toim.).

Kesktormaja Andres Oper:
Peale suhteliselt harvanähtava sähvatuse Eesti ründejalgpallurite ajaloos ja kõige muu on tal mulle sobivalt meeldiv perekonnanimi.

Lugu ilmus jaanuarikuu Jalkas

Foto: Lembit Peegel

16.02.2017 11:54

 
Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.