22

09.2020

12:26

Coolbet rahvaliiga A-tasandil on jäänud sõelale kaheksa meeskonda

Coolbet Rahvaliiga A-tasandil loositi täna Eesti Jalgpalli Liidu ruumes veerandfinaalpaarid. Võistlustulle on jäänud kaheksa meeskonda.

Kohta poolfinaalis sihivad väga kvaliteetsed meeskonnad. FC Taritut võõrustav Team Helm suutis Tipneri karikavõistluste 1/32-finaalis konkurentsist lülitada Esiliiga B võistkonna JK Tallinna Kalev U21. Taritu on omakorda rahvaliiga võitja aastast 2015, lisaks jõudsid saarlased finaali nii 2013. kui ka 2017. aastal. Just viimati nimetatud aastal võitis võistluse Rakvere Wiswald, kes läheb võõral väljakul vastamisi Rasmus Värki Jalgpallikooliga, kus leiab mitmeid Premium liiga kogemusega pallureid.

Viimase kahe aasta finalist ja 2018. aasta võitja, Tartu võistkond JK Pärnu Sadam sõidab külla FCP Pärnule, kes suutis oma alagrupis kümne mänguga koguda ühe kaotuse ja ühe viigi kõrvale lausa kaheksa võitu. Sama tulemusega saavutas alagrupis teise koha Taritu.

Veerandfinaalide eel ei saa kindlasti alahinnata Kohtla-Nõmme võimalusi, sest Ida-Virumaa meeskond lasi endale alagrupiturniiril lüüa kõigest kaks väravat ja needki tulid 3:2 võidumängus võõrsil Rakvere Wiswaldi vastu. Nende vastaseks on FC Kohvile, kes suutis oma alagrupis ainsana punkte noppida Team Helmilt, kellega viigistati ühes mängus 2:2, kui alagrupi võitnud Team Helm viigistas mänguseisu otsustavatel hetkedel penaltist. FC Kohvile võistkonnas leiab kogemust nii noortekoondistest kui ka Esiliigast.

Coolbet Rahvaliiga A-tasandi 1/4-finaalpaarid:
FCP Pärnu – JK Pärnu Sadam
Kohtla-Nõmme – FC Kohvile
Team Helm – FC Taritu
Rasmus Värki Jalgpallikool – Rakvere Wiswald

Veerandfinaalid peavad olema mängitud hiljemalt pühapäevaks, 4. oktoobriks. Koduvõistkond peab finaalturniiri mängu toimumise aja ja koha vastasvõistkonnaga kokku leppima, pakkudes neile vähemalt kaks mänguaega ning teatab need EJL-ile. Samuti peab koduvõistkond mänguaja ja -koha sisestama ka ERISes. Jalgpalliliit määrab mängudele kohtunikud. Mängu viigilise tulemuse korral lisaaega ei mängita ning võitja selgitatakse penaltiseerias. Mängijate võistkonda ülesandmine lõppes põhiturniiriga.

Coolbet rahvaliiga A-tasandi finaal toimub laupäeval, 24. oktoobril kell 16.00 A Le Coq Arenal.