17

10.2017

13:44

Eesti jõudis mainekal Hollandi politsei minijalgpalliturniiril 32 parema hulka

Eesti politsei koondis osales 8.-13. oktoobrini Hollandis Marveldis rahvusvahelisel turniiril World Police Indoor Soccer Tournament, kust võttis osa 93 meeskonda. Eesti pääses turniiril 32 parema sekka.

Kokku mängiti kümnes alagrupis. Igast grupist pääses play-off mängudele kolm paremat ja alagruppide peale kaks paremat neljanda koha omanikku.

Eesti mängis loosi tahtes kaheksaliikmelises A-alagrupis. Kõik alagrupimängud toimusid ühel päeval, kui ühe kohtumise pikkuseks oli 1x12 minutit (jooksev aeg). Esmalt alistati Sussex (Inglismaa) 3:0 ning teises mängu saadi kirja viik, kui pärast Eesti 2:0 eduseisu saavutamist suutis Suceava (Rumeenia) lõpusekundite penaltist mängu 2:2 viigistada.

Seejärel oldi 6:0 üle Area TSG-st (Inglismaa) ja 5:0 sakslaste Rosenheim Copsist. Viiendas alagrupimängus saadi oma esimene kaotus, kui MHC Republik of Belarus (Valgevene) oli Eesti meeskonnast parem 4:1. Seejärel jäädi alla ka teisele väga tugevale vastasele alla, kui mullusele poolfinalistile, Kuiveidi politseile, kaotati 0:1. Otsustavas viimases alagrupimängus alistati 2:0 Seleccion de Cantabria (Hispaania) ning saadi alagrupist kolmandana edasi.

Meie politsei jaoks lõppes turniiri esimese play-off mänguga, kui 1/16-finaalis oli eestlaste vastaseks Poola politsei, kellele jäädi 20-minutilises mängus 0:3.

Meeskonda kuulusid Politsei- ja Piirivalveameti, Kaitsepolitseiameti ning politsei ja piirivalvekolledži mängijad. Võistkonna esindajad ja treenerid olid Sergei Komarov ja Rein Mõnnakmäe. Võistkond tänab toetuse eest Sisekaitseakadeemiat, PPA-d, KAPOt, Eesti Politsei Spordiliitu, Hasartmängumaksu nõukogu ja Eesti Jalgpalli Liitu.