14

03.2019

14:34

Pärnumaa osavusfestivalil osales rekordarv lapsi

Pärnu Spordihallis toimunud Pärnumaa Rimi jalgpalli osavusfestivalil osales 172 last viieteistkümnest maakonna koolist, mis on selle aasta festivalide rekord. Kokku võistles 26 võistkonda palli vedamises, väravate löömises ja kombineeritud harjutuses.

Nooremas vanusegrupis, 1.-3. klasside arvestuses võttis kindla esikoha Pärnu Vanalinna Kooli esindus 31 punktiga. Järgnenud kohtadele käis tuline heitlus ja lõpuks sai teise koha Pärnu Raeküla Kool (22 punkti) ning kolmandaks tuli Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi võistkond (22). Esikolmikule järgnesid Jõõpre Kool (21), Pärnu Ülejõe Põhikool (20), Pärnu Tammsaare Kool (16), Pärnu Vabakool (13), Pärnu Mai Kool (11), Tori Põhikool (7) ja Audru Kool (5).

Vanemas vanuseklassis, 4.-5. klasside arvestuses oli võistlus esikohale pingeline viimase alani ja üldvõidu noppis Pärnu Raeküla Kooli võistkond, kes teenis kokku 48 punkti. Teisele kohale tuli Pärnu Mai Kool, kogudes 47 punkti. Kolmas ja neljas koht kuulusid vastavalt Pärnu Tammsaare Koolile 41 punkti ning Pärnu Vanalinna Põhikool I võistkonnale 36 punktiga. Neile järgnesid Kilingi-Nõmme Gümnaasium (33 punkti), Paikuse Põhikool (32), Audru Kool (31), Vanalinna Kool II (26), Tammsaare Kool (25), Jõõpre Kool (20), Uulu Põhikool (19), Pärnu-Jaagupi Põhikool (15), Pärnu Ülejõe Põhikool (14), Pärnu Vabakool (12), Lihula Gümnaasium (9) ja Surju Põhikool (3).

Märtsis peetakse piirkondlikud etapid veel Raplamaal, Läänemaal, Saaremaal, Valgamaal, Lääne-Virumaal, Tallinnas, Harjumaal ja Viljandimaal. Eelvõistlustele saab registreerida ja infot leiab „Jalgpall kooli” kodulehelt. Maakondlike võistluste ajakava ja osalejad leiab siit.

4.-5. klasside finaalvõistlus, kuhu pääsevad iga maakonna ja Tallinna võistluse kaks paremat, peetakse 4. aprillil Tallinnas Kalevi Spordihallis.

Rimi jalgpalli osavusfestivale aitavad läbi viia Eesti Koolispordi Liit, Sportland, Sànte, ABC Motors ja kohalikud spordiliidud.