04

05.2013

21:00

Rahvuste karika avaetapi võitsid valgevenelased

Eestimaa rahvuste karikavõistlustel saavutas avaetapil võidu valgevenelaste meeskond Boitsy, kes alistas finaalis aserite FC Neftši tulemusega 3:0.

Kokku osales laupäeval Sportland Arenal peetud esimesel etapil 9 võistkonda: ukrainlaste FC Dnipro, eestlaste Kiili SK, aserite FC Neftši, poolakate Polonia, armeenlaste Ararat, valgevenelaste Boitsy, ukrainlaste FC Kasakad, juutide Maccabi ja venelaste Start.

Boitsy ja Neftši järel teenis kolmanda koha FC Dnipro, edestades pronksimatšis pärast 2:2 viigiga lõppenud mängu penaltiseerias Maccabit.

Eestimaa rahvuste karikavõistlusi korraldab Eesti Jalgpalli Liit koostöös Eestimaa Rahvuste Ühendusega alates 2007. aastast. Võistluste eesmärgiks on populariseerida jalgpalli, tugevdada Eestis elavate rahvusvähemuste rahvuslikku identiteeti, arendada rahvuste vahelist sõprust ja aidata rahvusi lõimumisel Eesti ühiskonda.

Sel aastal toimub rahvuste karika teine etapp 25. mail ja kolmas 7. septembril. Korraldajad ootavad osalema kõikide rahvuste esindajaid.