10

01.2017

10:55

Saaremaa minijalgpalli meistrivõistluste põhiturniiri võitis Spordimaja C.F.

Kuressaare spordihoones mängitud Saare maakonna minijalgpalli meistrivõistlustel mängiti pühapäeval teise etapi otsustavad kohtumised ja selgusid 27. jaanuaril toimuva finaaletapi play-off paarid.

Kahe etapi kokkuvõttes oli parim Spordimaja C.F., kes kogus 22 punkti (esikoht ja teine koht). Sama punktisummaga sai teise koha FC Salme. Määravaks sai kahe alagrupiturniiriga kogutud parem punktisumma, mis Spordimaja C.F-l on 18, FC Salmel aga 13.

Järgnesid FC Taritu 16, Lümanda Rähnid 12, Salme Dünamo 8 (punkte 10), FC Niidu 8 (punkte 1), FC Hornets 8 (kehvemad kohad) ja Noored Kuked 4 punktiga.

Nii kohtuvad otsustaval kolmandal etapil omavahel esimeses play-off ringis Spordimaja C.F. – Noored Kuked, FC Salme – FC Hornets, FC Taritu – FC Niidu ja Lümanda Rähnid – Salme Dünamo.

Teise turniiri finaalis olid vastamisi Spordimaja C.F. ja FC Salme. Tempokas ja võitluslikus mängus avasid mänguskoori Salme mehed, kui 3. minutil jõudis sihile Tõnis Koppel.

Spordimaja mehed jätkasid seejärel ründamist ning Elari Valmas ja Märten Opp tabasid palliga Salme väravaposti. Kuuendal minutil seadis Opp siiski jalule 1:1 viigi.

5.30 enne lõppu tõmbas tegi Valmas vea Sander Suurhansu vastu, sai kollase kaardi ja Spordimaja mehed jäid vähemusse. Salme ülekaalu realiseerida ei suutnud, sest väravas tegi häid tõrjeid Enri Nurmik.

Kuna kumbki pool enam väravat lüüa ei suutnud, pidi võitja selgitama penaltiseeria. Otsustavatel löökidel kindlamad Salme mehed, kes võitsid penaltiseeria 7:6.

7.-8. koha mängus võitis Salme Dünamo tulemusega 6:2 Noored Kuked, 5.-6. koha mäng Niidu FC ja FC Hornets vahel lõppes 1:1, penaltiseerias oli 3:2 parem Niidu FC. Pronksimatšis jäid Lümanda Rähnid 1:3 alla FC Taritule.