01.2018

14:21

SPIN pälvis Tallinna linna tunnustuse ja korraldas turniiri

Tallinna noorsootöö tunnustusauhindade konkursil „Suured teod” teenis SPIN-programm noortele suunatud algatuste kategoorias auhinna, vahendab projekti kodulehekülg.

Arenguprogramm SPIN tunnistati auhinnavääriliseks kategoorias „Suured teod Tallinna noortele“. Programm annab noortele positiivse väljundi spordi ja jalgpalli kaudu. Osalemine SPIN-is aitab kujundada noorte väärtushinnangud, annab võimaluse kogeda positiivseid emotsioone ja tunda tugevat kuuluvustunnet, vähendades ühtlasi riskikäitumist ja agressiivsust.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul aitab tunnustuskonkurss esile tõsta aktiivseid ja tublisid noori ning olulisi ettevõtmisi Tallinna noorsootöös. „Konkurss oli tihe ja paljudes neis suurtes tegudes pöörati tänavu tähelepanu noorte jaoks väga olulistele teemadele – nii käsitleti vaimse tervise teemasid, vabatahtliku töö tähtsust ning ka vajadust noorte ettevõtlikkuspädevuse tõstmiseks, sest ainult nii saab pakkuda võimalusi noorte potentsiaali parimaks avaldumiseks. Just sellised teod rikastavadki Tallinna noorsootööd,“ tutvustas abilinnapea selle aasta konkursi tulemusi.

Detsembri keskpaigas toimus EJLi jalgpallihallis ka SPIN-i suur talveturniir, kust võttis osa ligi 200 noort. Erinevate vanuseklasside peale oli kohal 20 võistkonda ning kaks esikohta läks Kohtla-Järvele, üks Tallinnasse.

14-17aastaste poiste arvestuses tuli võitjaks FC Tallinna United, kes alistas põnevas finaalkohtumises penaltiseeria abil FC Mahtra. Kolmandale kohale tuli FC Koplandija. 10-13aastaste poiste vanuseklassis võidutses FC Ahtme, kui finaalis alistati napilt FC Sparta. Neile järgnes Narva Tactics I võistkond.

Tüdrukute arvestuses näitasid head mängu Kohtla-Järve võistkonnad – esikohale tuli FC Järvelona II ja teiseks jäi FC Järvelona I. Kolmanda koha teenis turniiril DTS.

Talveturniiri avas Richard Pike Suurbritannia saatkonnast. Turniiri autasustamisel andis preemiad üle Eesti koondise jalgpallur, möödunud hooaja Premium Liiga suurim väravakütt Rauno Sappinen.

Pildil: SPIN-programmi treening