22

03.2019

10:52

Valgas peeti esmakordselt osavusfestival

Valgas Spordihallis toimunud esimesel Valgamaa Rimi jalgpalli osavusfestivalil osales 38 last kolmest kohalikust koolist.

Kokku võttis festivalist osa kuus võistkonda ning omavahel võisteldi erinevate jalgpalli elementidega teatevõistlustes.

Nooremas vanusegrupis, 1.-3. klasside võitjaks tuli Valga Põhikooli I võistkond 15 punktiga. Teise koha sai Valga Priimetsa Kool 8 punktiga, kolmandaks tuli Valga Põhikool II 7 punktiga ja neljandaks jäi Hummuli Põhikool kogudes 3 punkti.

Vanemas vanuseklassis, 4.-5. klasside tulises võistluses oli lõpuks osavam Valga Priimetsa Kooli võistkond, kes teenis kokku 7 punkti ja teiseks tuli 5 punktiga Valga Põhikool.

Märtsis toimuvad piirkondlikud osavusfestivalid veel Tallinnas, Harjumaal ja Viljandimaal. 4.-5. klasside finaalvõistlus, kuhu pääsevad iga maakonna ja Tallinna võistluse kaks paremat kooli, peetakse 4. aprillil Tallinnas Kalevi Spordihallis.

Eelvõistlustele saab registreerida ja infot leiab „Jalgpall kooli!” kodulehelt. Maakondlike võistluste ajakava ja osalejad leiab siit. Kõikide toimunud festivalide tulemused ja pildigaleriid on nähtavad siin.

Rimi jalgpalli osavusfestivale aitavad läbi viia Eesti Koolispordi Liit, Sportland, Sante, ABC Motors ja kohalikud spordiliidud.