KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
NOORTE RAHVALIIGA

Tänavusest aastast tehakse Eestis algust uuendusliku noorte rahvaliigaga, kuhu saab oma võistkonda juba registreerida.

Noorte rahvaliiga eesmärk on pakkuda alternatiivset võistlusvõimalust Eesti noorte jalgpalli meistrivõistlustele. Liiga loomise idee sündis jalgpalliliidus tehtud põhjalikust analüüsist, kus uuriti noorte väljalangemist ehk loobumist meistrivõistlustel osalemisest. Kuna probleem oli teravam üleminekul 11 vs 11 võistlusformaadile, siis otsustati pakkuda neile, kel puudub vajalik infrastruktuur või mängijate arv, uut võimalust.

Noorte jalgpalli rahvaliiga on mõeldud nii klubide kui ka koolide võistkondadele, kuid ka mistahes sõpruskondadele, kellel on soov ja võimalus võistlustel osaleda. Võistlustest võivad osa võtta mängijad, kes on sündinud aastatel 2001-2003 tingimusel, et need mängijad ei osale samaaegselt Eesti noorte jalgpalli meistrivõistlustel. 

Ühes võistkonnas võivad mängida nii poisid kui ka tüdrukud, kuid kui võistlustele registreerub piisav arv tütarlaste võistkondi, viiakse nende vahel võistlused läbi eraldi arvestuses. Võistlusel osalemiseks ei pea mängija omama jalgpalluri litsentsi ja osavõtt on kõigile tasuta.

Registreeritud võistkonnad jaotatakse asukoha järgi ning pärast gruppide moodustamist peavad osalejad omavajel mängude ajad ise kokku leppima. Alagrupis mängivad kõik võistkonnad teineteisega ühe korra, misjärel viiakse läbi karikasüsteemis finaalturniir. Võistluste võitjaks tulnud võistkonda autasustatakse karika ja diplomiga ning võistkonna liikmeid medalite ja diplomitega.

Võistkond peab tagama oma kodumängudele kohtuniku, kes on läbinud Eesti Jalgpalli Liidu kohtunike baaskursuse. Finaalturniiril määrab kohtunikud EJL. 

Mängijate arv, mis sõltub väljaku suurusest, on võistkonna kohta seitse (väravavaht + kuus väljakumängijat) või üheksa. 7 vs 7 väljaku suuruseks on 60-70 x 40-50 meetrit, 9 vs 9 formaadi puhul 65-90 x 45-55 meetrit. 

Mänguaeg on 2x35 minutit, suluseisu ei rakendata, lubatud on edasi-tagasi vahetused ning mängupallide suuruseks on 4 või 5. Võistluste juhendi leiab SIIT.

Võistkonna registreerimiseks tuleb jalgpall.ee keskkonna menüüribalt valida „Rahvajalgpall“ – „Noorte rahvaliiga“. Seejärel valige paremalt menüüribalt „Sisse logimine“. Kui Teil on kasutaja juba olemas, sisestage oma e-posti aadress ja salasõna ning logige sisse. Kui Teil kasutajat ei ole, siis tehke linnuke kasti „Uus kasutaja“, sisestage oma e-posti aadress ning salasõna kaks korda. Seejärel saadetakse teile e-kiri, kus peate konto aktiveerimiseks vajutama saadetud lingile. Kui olete rahvaliiga sektsiooni sisse loginud, siis valige „Noorte rahvaliiga võistkonnad/mängijad“ alt „Lisa uus võistkond“. Täitke kõik kohustuslikud väljad ning vajutage nuppu „Registreeri“. Võistkonna registreerimise viimane kuupäev on 31. märts 2016.a.

Noorte rahvaliigaga tehakse esialgsete plaanide järgi algust maikuus, hooaeg lõpeb oktoobris.

  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.