30

04.2011

19:40

Ajaxi 3:0 võitnud Tammeka kerkis kuuendaks

Tartu Tammeka teenis jalgpalli Meistriliigas kolmanda järjestikuse võidu, alistades teise poolaja väravatest Lasnamäe Ajaxi võõrsil 3:0.

Võiduga tabelis kuuendaks kerkinud Tammeka otsustas mängu saatuse kuraditosina minuti jooksul teisel poolajal, kui väravani jõudsid Albert Prosa 59., Marko Sonn 70. ja Martin Haljak 72. minutil.

Avapoolajal Tammekaga võrdselt mänginud Ajax väsis sellele hooajale iseloomulikult teisel poolajal. Kaotusseisu jäädi 59. minutil, kui Prosa lõi peaga sisse Heiko Tamme tsenderduse.

Ajaxi loots Andrei Šapovalov kamandas oma hoolealused seejärel rünnakule, kuid karistus oli kiire tulema. Esmalt oli täpne Sonn karistusala joonelt ning kaks minutit hiljem värava eest peaga Haljak.

Tammeka väravas hooaja esimese nullimängu teinud Göksu Hasancik aitas tartlased sellega 12 punktiga kuuendaks. Pärast avaringi ollakse viiendal real asuvast Sillamäe Kalevist vaid kahe silma kaugusel. Kaks punkti teeninud Ajax on kümnes.

Tammeka ja Ajax lähevad vastamisi juba järgmisel nädalal, kui mängitakse uue ilme saanud Tartu Tamme staadionil. Kell 14.00 algavast mängust teeb otseülekande TV6.

30. aprillil kell 17:00 Lasnamäe SPK kunstmuruväljak (Peterburi tee 15, Tallinn)
LASNAMÄE FC AJAX - TARTU JK TAMMEKA  0:3 (0:0)