12

11.2018

16:33

Betsafe saaliliiga voor pakkus suurüllatusi

Betsafe saaliliigas on kolme vooru järel üks täiseduga jätkav meeskond – Tallinna SK Augur Enemat (pildil) alistas viimati 4:1 Viimsi FC Smsraha ja on üheksa punktiga tabeli tipus. Mõnevõrra üllatuslikult olid viimati võidukad mõlemad Tartu meeskonnad, kui Maksimum ning Ravens Futsal EMÜ SK alistasid vastavalt Narva Unitedi ja Tallinna FC Cosmose.

Hooaega kahe kindla kaotusega alustanud Maksimum võõrustas vooru avakohtumises Nõo Spordihoones Narvat ning jäi Sergei Aleksandrovi ja Sergey Šilkovi tabamuste tõttu 16. minutiks 0:2 kaotusseisu. Maksim Mitrofanovi värav minut ja kümme sekundit enne poolajasireeni tõi kodumeeskonna kõigest ühe värava kaugusele.

Mitrofanovi õhtu teine värav 25. minutil viigistas mänguseisu ning 29. minuti alguses viis Alvar Kasak Maksimumi 3:2 juhtima. 39 sekundit enne mängu lõppu otsustas kohtumise saatuse Mitrofanovi kolmas värav, mis andis Maksimumile 4:2 võidu ja hooaja esimesed punktid.

Laupäeval Viimsis toimunud Smsraha – Augur Enemat kohtumine algas väravaterohkelt. Mark Kolosov viis külalised kolmandal minutil juhtima, kaks minutit hiljem suutis Aleksandr Starodub eduseisu kahekordistada. Artur Makarov tõi väljakuperemehed seitsmendal minutil mängu tagasi, kuid rohkem Auguri väravalukku murda ei suudetud. 34. minutil viis Igor Ivanov Auguri taas juhtima kahe väravaga ning viimase naela kirstu lõi Vladislav Tšurilkin. Kolme mänguga on Augur löönud Betsafe saaliliigas 14 väravat (liiga 3.-4. näitaja), kuid oma väravast on parimana välja nopitud kõigest neli palli.

Teises laupäevases kohtumises olid vastamisi kaks Ida-Virumaa meeskonda, kui Sillamäe FC NPM Silmet alistas koduväljakul 7:1 Narva SK Ganza. Avapoolaeg lõppes Sillamäe 2:0 eduseisul ja kuigi teise poolaja 20. sekundil tõi Maxim Naganov SK Ganza taas mängu tagasi, järgnes kodumeeskonna väravatesadu, millel külalistel vastust ei olnud. Kaks väravat said kirja nii Igor Kippari kui ka Anton Mašinistov.

Vooru lõpetas pühapäevane heitlus EMÜ Spordihoones, kus Ravens mängis 8:6 üle FC Cosmose. Kodumeeskond suutis teise minuti esimese 21 sekundiga lüüa kaks väravat, kui Kristjan Paapsi ja Raul Rebane viisid Ravensi 2:0 juhtima. Aleksei Panin tõi Cosmose seitsmenda minuti keskel mängu tagasi, kuid järgnesid Rebase ja Mikk Laasi väravad, mis viisid 16. minuti keskpaigaks Ravensi juhtima lausa 4:1. Avapoolaja viimase minuti alguses oli täpne Cosmose mängija Erik Grigorjev, kelle tabamus viis mulluse meistri poolajapausile kaheväravalises kaotusseisus.

Teisel poolajal jätkus väravatesadu – Andrei Tjunin suutis Ravensi 23. minuti keskel 5:2 juhtima viia, kuid Grigorjevil oli kõigest 15 sekundit hiljem vastus olemas. Kui mängitud oli 29 minutit ja 16 sekundit, tõi Maksim Aleksejev taas Cosmose ühe värava kaugusele, kuid pärast avaminutit Cosmos enam kordagi tablool viigiseisu ei näinud. Laas lõi oma õhtu teise ja kolmanda värava kõigest 31 sekundit jooksul ja viis 31. minutil Ravensi juhtima 7:4. Grigorjev andis endast parima, et Cosmos mängu tagasi tuua, kuid tema neljast väravast ei piisanud! 34. ja 35. minuti väravat vähendasid Cosmose kaotusseisu 6:7-le, kuid enamaks meeskond võimeline ei olnud. Hoopis Raul Rebane vormistas 21 sekundit enne lõppu oma kübaratriki ja andis Ravensile vägeva 8:6 võidu. Tulises kohtumises jagati lausa kolm punast kaardi – neist kaks teeniti Cosmose mängijate (Aleksejevi ja Grigorjevi) poolt viimase pooleteise minutiga.

Betsafe saaliliiga tabel on pärast kolmandat vooru väga tihe, sest tabeli teise ja seitsmenda koha omanikku lahutab kõigest kolm punkti. Augur Enemat on üheksa punktiga liider, FC Cosmos ja Viimsi on teeninud võrdselt kuus punkti. Nelja punktiga on neljas Ravens Futsal EMÜ SK. Esimese kolme vooruga on ühe võidu ja kaks kaotust kirja saanud Narva United FC, Sillamäe FC NPM Silmet ja Tartu Maksimum. Võiduarve on avamata veel uustulnukal SK Ganzal, kellel on ette näidata üks viigipunkt.