26

11.2018

10:36

Betsafe saaliliigas jätkab täiseduga Augur Enemat

Betsafe saaliliigas peeti viienda vooru kohtumisi, kui jätkub Tallinna SK Augur Enemati suurepärane hooaja algus. Viimati alistati võõrsil hiliste väravate toel 2:1 Narva United FC, kes on tänavu saanud juba neli kaotust.

Narva hoidis koduväljakul võidust kinni viimaste minutiteni ning 16 sekundit enne mängu lõppu olid tablool viiginumbrid. Avapoolaja viimasel minutil viis Vitaly Kutuzov väljakuperemehed 1:0 juhtima ning kohtumise teist väravat pidi ootama 37. minuti alguseni, kui Igor Ivanov suutis seisu viigistada. Auguri võiduvärava lõi 16 sekundit enne kohtumise lõppu Vladislav Tšurilkin.

Teises reedeõhtuses kohtumises päästis Narva meeskondade au SK Ganza, kui uustulnuk sai kõrgliigas esimese võidu! Ganza oli võõrsil tulemusega 5:2 parem Tartu Maksimumist. Nõos peetud mängu esimesed kolm väravat löödi avapoolaja viimase viie minutiga. Esmalt viis Juri Ude külalised 16. minutil juhtima ning 19. minuti lõpus tegi Sergei Grigorjev seisuks 0:2. Maksimum tuli 22 sekundit enne poolajasireeni tänu Alvar Kasaku tabamusele mängu tagasi.

Maksimum suutis 24. minutil mänguseisu 2:2-le viigistada, kui täpne oli Denis Putnin, kuid kohtumise lõpp kuulus külalistele. Esmalt viis Maxim Naganov Ganza 33. minuti lõpus juhtima ning 36. minutil kahekordistas uustulnuka eduseisu Aleksandr Pavlov. Viimase värava eest hoolitses 15 sekundit enne lõpusireeni Juri Ude, kui 18-aastane noormees lõi oma õhtu teise tabamuse.

Laupäevastes mängudes said võidud kirja Tallinna FC Cosmos ja Viimsi FC Smsraha. Cosmos oli võõral väljakul 9:5 parem Sillamäe FC NPM Silmetist, kui vähemalt ühe värava said kirja kõik Cosmose väljakumängijad!

Viimsis peetud põnevuskohtumises oli FC Smsraha 4:2 üle hooaega teravalt alustanud Tartu Ravens Futsal EMÜ SK-st. Avapoolaja ainsa värava eest hoolitses teise minuti lõpus Yury Pronin ning teise poolaja teisel minutil viis Aleksei Titenok kodumeeskonna juhtima 2:0. Kuid Ravens ei andnud alla – Lehar Savikink lõi 26. minutil ühe värava tagasi lüüa ning sama mees suutis 34. minuti alguses tabloole viiginumbrid tuua. Kuid Titenok nõelas kõigest minut hiljem vastu ning viis kodumeeskonna taas juhtima. Viimase värava eest hoolitses Jevgeni Merkurjev viimase minuti alguses.

Augur Enemat on jätkuvalt tabeli tipus, kui esimese viie mänguga on kirja saadud maksimaalsed 15 punkti. FC Cosmos ja FC Smsraha on kogunud võrdselt 12 punkti. Ravens jätkab seitsme punktiga neljandal kohal, kuid viiendaks tõusis Narva SK Ganza, kellel on koos neli punkti. Linnarivaal United on kogunud võrdselt FC NPM Silmeti ja Maksimumiga kolm punkti.