09

12.2019

09:51

Betsafe saaliliigas üllatas Ravens Viimsit ja Kohila Narvat

Betsafe saaliliigas peeti nädalavahetusel seitsmenda vooru kohtumisi. Esimese kaotuse sai Viimsi FC Smsraha, kes jäi võõrsil 2:5 alla Tartu Ravens Futsal Ares Security meeskonnale.

Ravensi kangelaseks tõusis kübaratriki löönud Kristjan Paapsi, kes viis kodumeeskonna teisel minutil ka juhtima, kuid Ervin Stüfi värav 12. minutil viis võistkonnad vaheajale 1:1 viigiseisul. Teisel poolaja esimese viie ja poole minutiga sahistasid väravavõrku Juhan Kondike ja Karl Uiboleht, kes viisid kodumeeskonna 3:1 ette. Egert Peljo tabamus 29. minuti keskpaigas tõi tiitlikaitsja ühe värava kaugusele, kuid Paapsi tabamus 33. minutil taastas Ravensi kaheväravalise eduseisu. Mängu viimase värava lõi Paapsi viis sekundit enne lõpusireeni.

Üllatustulemuse pakkus ka liiga uustulnuk JK Kohila, kes alistas võõrsil 7:1 Narva Unitedi. Alles möödunud nädalavahetusel oma esimesed punktid kirja saanud Kohilal on seega käsil kahemänguline võiduseeria. Madis Rajando viis külalised kolmandal minutil juhtima ning kodupublik pidi Narva väravat ootama 16. minuti lõpuni, mil viigiseisu tõi tabloole Serget Šilkov. Poolaja viimase minuti alguses viis Martin Heinaru Kohila taas juhtima.

Juri Kuznetsov kahekordistas 29. minuti keskel Kohila eduseisu. Heinaru õhtu teine värav 35. minutil viis Kohila juhtima juba kolme väravaga ning viimased kolm tabamust sündisid viimase minuti ja kümne sekundi jooksul, kui kaks tabamust sai enda nimele Rauno Kald ja ühe lõi kolm sekundit enne mängu lõppu Madis Nurmik.

Tabelis teisele kohale tõusnud FC Cosmos mängis laupäeval koduväljakul 9:1 üle Sillamäe FC NPM Silmeti, kuid Sillamäe meeskonnad punktideta ei jäänud, sest Alexela oli võõrsil 10:2 parem Tartu Maksimumist.

Viimsi on jätkuvalt tabeli tipus 18 punktiga, FC Cosmos on kogunud 15 punkti. Kolm meeskonda on teeninud võrdselt 12 punkti, kui tabeli 3.-5. rea hõivavad Sillamäe Alexela, Narva ja Ravens. Kohila tõusis kuue punktiga kuuendaks ning Maksimumil ja FC NPM Silmetil on kirjas kolm punkti. Kuus meeskonda on platsil käinud seitsmel korral, Sillamäe Alexelal ja Kohilal on veel mäng varuks.

Sel nädalal peetakse saalijalgpalli karikavõistlustel kolm veerandfinaali, Betsafe saaliliiga kaheksanda vooruga tehakse algust reedel.