01

03.2021

12:32

Coolbet saaliliigas võidutsesid favoriidid

Coolbet saaliliigas peeti reedel ja laupäeval kokku neli kohtumist, kui võidutsesid tabelis kõrgemal asuvad meeskonnad. Tartu Ravens Futsal Ares Security tõusus esinelikusse ning Narva United kindlustas koha poolfinaalis.

Ravens alistas EMÜ Spordihoones JK Kohila tulemusega 8:2. Kuigi Tanel Oeselg viis Martin Heinaru söötudest sündinud kahe tabamusega esimese viie minuti jooksul Kohila juhtima, siis seejärel haaras ohjad kodumeeskond, kes juhtis juba poolajasireeniks 6:2. Tartlased kasvatasid 28. minutil oma eduseisu veelgi ja lõppseis vormistati 13 sekundit enne lõpusireeni. Kristjan Paapsi ja Aleksandr Pruttšenko lõid kaks väravat ja andsid kaks resultatiivset söötu. Temari Nuuma arvele jäi 2+1.

Viimsi FC Smsraha oli võõrsil 14:3 üle Sillamäe FC Npm Silmetist. Edwin Stüf lõi neli väravat sai kirja ühe resultatiivse söödu ja korraliku individuaalse statistika paistsid silma ka Artur Makarov (3+2), Ervin Stüf (3+1), Sergei Kostin (2+1) ja Artur Bõstrov (1+2).

FC Cosmos jäi Viimsis toimunud mängus Rummu Dünamo vastu 0:1 kaotusseisu, kuid suutis lõpuks mängu 5:2 võita. Vaheajale 1:3 kaotusseisus läinud Rummu suutis teisel poolajal kaotusseisu vähendada, kuid 32. minutil löödud kaks väravat andsid lõpuks võidu Cosmosele. Nikita Tšernei lõi võitjate ridades kaks väravat ja andis ühe resultatiivse söödu.

Narva United FC hoidis piirilinnas toimunud kohtumises oma puuri puhtana, kui Tartu Maksimum Welco alistati 5:0. Kaks väravat lõi Anton Panov.

Viimsi on kogunud 13 mängust maksimaalsed 39 punkti ning lisaks kindlustas põhiturniiri teise koha ehk pääsme poolfinaali Narva United FC, kellel on nüüd 12 mänguga kirjas 27 punkti. FC Cosmos on 13 mänguga teeninud 20 punkti, mis annab hetkel kolmanda koha. Suurim oht on Cosmose jaoks Ravens, kellel on peetud 11 matši ning kirjas 16 punkti. Sillamäel on sama arv punkte koos 12 mänguga. Tabeliseis saab selgemaks täna õhtul, kui seni pidamata viienda vooru kohtumises on vastamisi Ravens – Sillamäe.

Tabeli alumise kolmiku moodustavad Kohila, Maksimum Welco ja Rummu. Voor enne lõppu on Kohilal ja Maksimum Welcol võrdselt kümme punkti ja Rummul seitse. Järgmisel nädalavahetusel toimuvas viimase vooru kohtumistes on alumine kolmik kodumeeskonnaks – Kohila vastaseks Cosmos, Rummu mängib Sillamäega ja Maksimum Welco võõrustab Ravensit. Lisaks on vastamisi liidrid Narva – Viimsi. Põhiturniiri lõpetab 9. märtsil toimuv seni pidamata seitsmenda vooru mäng Narva – Ravens.