13

07.2018

11:27

Eesti klubid eurosarjas võidurõõmu ei tundnud

Eile alustasid nii FCI Levadia, Narva Trans kui ka Nõmme Kalju oma kohtumisi Euroopa liiga esimeses eelringis. Kõigil meeskondadel tuli paraku leppida kaotusega.

FCI Levadia võõrustas avakohtumises Iirimaa klubi Dundalki. Kadrioru staadionil peetud mängus võttis Dundalk 1:0 võidu. Avapoolaeg kulges võrdselt ning kuigi võimalusi tekkis mõlemal meeskonnal, siis seis püsis tablool muutumatuna. Kohtumise ainuke värav sündis 53. minutil, kui vasakult äärelt tulnud palli suunas võrku Dylan Connolly. Korduskohtumine toimub 19. juulil Iirimaal.

Narva Trans kohtus A. Le Coq Arenal Bosnia meeskonna FK Željeznicariga ning pidi leppima 0:2 kaotusega. Željeznicari esimene värav sündis veerandtunni möödudes – Artur Kotenko eksimuse kasutas ära Miloš Bakrac, lükates palli tühja võrku. Teise tabamuseni jõudis  Željeznicar 74. minutil, kui penaltipunkti lähedusest sai löögile Anel Šabanadžovic. Meeskondade vaheline teine kohtumine peetakse 18. juulil Sarajevos Grbavica staadionil.

Nõmme Kalju jaoks algas euroteekond võõrsil, kui Islandil mindi vastamisi Stjarnaniga. Kalju jäi kaotusseisu juba 18. minutil, kui Vitali Teleš tõmbas karistusalas pikali Gudmundur Hafsteinssoni. Penaltipunktilt oli täpne Hilmar Arni Halldorsson, viies Islandi klubi juhtima. Ülejäänud väravad sündisid teisel poolajal. Esmalt tuli ebaõnnestunult väravast välja Teleš ning pall põrkas Baldur Sigurdssoni jalast väravasse. Seejärel tegutses ebakindlalt Kalju kaitseliin, lastes Gudjon Baldvinsson väravavahiga üks-ühele ning seal Islandi klubi mängumees ei eksinud. Korduskohtumine toimub 19. juulil Kadrioru staadionil.