20

06.2021

15:12

Enne suvepausi peeti naiste Meistriliigas väravaterohkeid kohtumisi

Naiste Meistriliigas toimusid 9. vooru kohtumised ning resultatiivsetes kohtumistes noppisid võidud Kalev, Flora, Sporting ning Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond.

Vooruga tegid reedel algust Põlva Lootos ja Tallinna Kalev. Lõuna-Eestis peetud kohtumises ei jätnud Kalev vastastele võõrustajatele võimalust, kui esimese pooltunniga oli nende eduseis juba kolmeväravaline. Skoori avas 8. minutil Evelyn Šilina, 27. minutil sai värava kirja Ljubov Maksimova ning 2 minutit hiljem kindlustas edu Kadri-Ann Valgeväli. Teise poolaja alguses sai jala valgeks Emma Treiberg ning lõppskoori 5:0 vormistas 82. minutil Ketlin Saar. Kalev on 9 kohtumisega kogunud 21 punkti, mis annab 3. koha, Lootos on 7 punktiga 6. tabelireal.

Vooru suurima võidu teenis valitsev meister Flora, kui võõrsil alistati Pärnu Vaprus 7:0. Avapoolajal suutis Flora lüüa Vaprusele 4 vastuseta väravat ning teisel kolmveerandtunnil lisati veel 3 tabamust. Kübaratriki sai kirja keskkaitsja Siret Räämet, väravaga panustasid veel Jessika Uleksin, Kristina Teern, Anastasia Ivanova ja Anastasia Dodeltseva. Flora hoiab tabelis 25 punktiga esikohta, Vaprus on pidanud 8 kohtumist ja 10 punktiga paiknetakse 5. tabelireal.

Saku Sporting lõi koduväljakul 4 väravat ja lubas ka Tammekal skoorida, kuid lõpuvile kõlades oli tablool siiski nende 4:2 võidunumbrid. Sporting läks tänu Katriin Sauluse kahele väravale ning Kairi Himaneni ja Paula Maria Mengeli tabamustele 70. minutiks 4:0 ette. Seejärel suutis Tammeka ennast veidi mängu tagasi tuua, kui 77. minutil realiseeris penalti Anna Maria Mets ja 84. minutil sai jala valgeks Kirkeliis Lillemets. Enamaks Tartu naiskonnal paraku jaksu ei jätkunud ja vastu tuli võtta kaotus. Sporting jääb 9 vooru järel liidritest maha vaid 1 punktiga, Tammeka hoiab 4 punktiga 7. kohta.

Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond näitas koduväljakul head minekut, kui Lasnamäe Ajaxi vastu saadi kirja 3:0 võit. Avavärav sündis 38. minutil läbi Simona Põlismäe. Mõned minutid enne esimese poolaja lõppu, kui täpne oli Anna-Liisa Joandi. Lõppskoori vormistas üleminutitel Katarina Põldur. Ühendnaiskond hoiab 12 punktiga 4. positsiooni, Ajax ei ole 9 vooruga punkte kirja saanud.

Meistriliiga kohtumised jätkuvad pärast lühikest suvepausi 10. juulil.