03

09.2019

09:50

Esiliiga B liidrid olid 27. voorus võidukad

Esiliiga B-s tõmmati eile joon alla 27. vooru mängudele, kus kindlad võidud kirjutasid tabelisse liidrid Nõmme United ja Nõmme Kalju U21.

60 punktiga esikohal paiknev United oli pühapäeval 143-pealise kodupubliku ees 5:0 üle Põhja-Tallinna Voltast, 56 silmaga teist positsiooni hoidev Kalju U21 alistas samal ajal võõrsil 3:0 Võru Heliose. Kalju järelkasvumeeskonna särgis avas skoori Roman Sobtšenko, teisel poolajal lisas omalt poolt kaks tabamust Jevgeni Demidov.

48 punktiga kolmandal kohal paiknev Vändra Vaprus kaotas eile õhtul aga punkte, tehes võõral väljakul 1:1 viigi Paide Linnameeskond U21-ga. Oma hooaja 22. tabamuse kirja saanud Martin Pärn viis külalised küll juba 2. minutil juhtima, aga Paidele päästis viigipunkti 89. minutil võõrleegionär Patrick Sylva.

Neljandalt kohalt leiame 27 vooru järel 46 punktiga Pärnu Jalgpalliklubi, kes oli 1. septembril kodumurul 4:2 üle Keila JK-st. Keila asus kohtumist küll poolajaks tänu Ralf Friedemanni kahele tabamusele 2:1 juhtima, kuid 57. minutil teenis Kristjan Jürgenson külaliste särgis teise kollase kaardi. Viimase pooltunni enamuses mängida saanud Pärnu JK kasutas võimaluse edukalt ka ära, kui Risto Pärnati kaks tabamust neile kolm punkti tabelisse kindlustasid.

Vooru viimases matšis sündis kergemat sorti üllatustulemus, kui JK Tabasalu alistas 175-pealise publiku ees 4:2 Viimsi JK. Tabasalu asus kohtumist juba 34. minutiks 3:0 juhtima ning kuigi külalised lõid 75. minutiks kaks väravat tagasi, jäi viimane sõna ikkagi kodumeeskonnale, kelle särgis Luca Liiva 84. minutil lõppseisu 4:2 vormistas. Tabasalu tõusis võidu tulemusena 29 punkti ja 8. koha peale, Viimsi jätkab 42 silma juures 5. positsioonil.

Tabeliseisu ja mängu protokollidega saad lähemalt tutvuda siin.

Mullu 60 punkti kogu hooajaga kogunud Nõmme United jõudis tänavu sama saldoni 27 vooruga. Foto: FC Nõmme United Facebook