28

06.2021

20:47

Esiliiga B liidrite lahingus lõppes Viimsi JK veatu seeria

Esiliiga B-s peeti laupäeval 9. vooru kohtumisi. Esimesed kaheksa mängu võitnud Viimsi JK jäi koduväljakul 1:2 alla Harju JK Laagrile, kes on tabelis nende lähim jälitaja.

Viimsis lausa 352 pealtvaataja ees toimunud kohtumist asus Harju JK Laagri juhtima 35. minutil Andre Järva tabamusest ning 39. minutil kahekordistas külaliste eduseisu Hans Joosep Tammerik. Kahe Premium liiga kogemusega mängijale vastas teisel poolajal Viimsi 17-aastane mängija ning U19 koondislane Gregor Lehtmets, kes oli täpne kohtumise 68. minutil, kuid enamaks Viimsi võimeline polnud. Tabelis lahutab nüüd meeskondi kolm punkti, kui Viimsi on kirja saanud 24 ja Harju JK Laagri 21 punkti.

Nende lähimad jälitajad on Läänemaa JK ja FC Tallinn, kes on võrdselt kirja saanud 15 punkti. Kumbki meeskond viimati punktilisa üheväravaliste kaotuste tõttu ei saanud, kui Ida-Virumaa FC Alliance alistas Läänemaa esindusmeeskonna 3:2 ning JK Tallinna Kalev U21 oli FC Tallinnast parem 2:1. Mõlemad jäid punktidest ilma napilt, sest Läänemaa juhtis Juhan Jograf Siimu kahest väravast esimesel poolajal kohtumist 2:1 ning pärast 2:2 lõppenud avapoolaega jäi võidust ilm Egor Denisovi 75. minuti tabamusest. FC Tallinn suutis oma mängus tänu Nikita Brõlinile kohtumise seisu 84. minutil viigistada, kuid Kalevi noorte võiduvärav sündis seitsmendal lisaminutil.

Esiliiga B hooaega kolme võiduga alustanud JK Tabasalu, kes teenis järgmisest viiest mängust vaid ühe viigipunkti, võitis viimati kodus 4:2 Tallinna JK Legion U21 meeskonda. Legion jäi kaheksandal minutil vähemusse, kui punase kaardi teenis Danil Pankov ja järgnenud karistuslöögi realiseeris Dinars Ekharts. Kümnekesi jätkanud Legion suutis vaheajale minna viigiseisus, sest Nikita Ivanov suutis samuti karistuslöögi realiseerida.

Viigiseis püsis tablool 60. minutini, mil taas lõi värava Ekharts, kes sai kohtumise lõpuks kirja kübaratriki. Ühe värava lõi Tristan Pajo. Tabasalu neljas ja Ekhartsi kolmas värav oli juba üheksamehelise Legioni vastu, sest 74. minutil teenis teise kollase kaardi Ivanov. Mängu lisaminutitel lõi veel värava Legioni ründaja Aleksandr Šapovalov.

4:2 võidu sai kirja ka Nõmme Kalju FC, kes oli võõral väljakul parem Vändra JK Vaprusest. Jevgeni Demidovi ja Kert Miltopi väravatest läks Kalju mängu juhtima, kuid Rainer Peips suutis kaotusseisu vähendada. Poolajavileks oli siiski Nõmme meeskond kahe väravaga peal, sest Demidov realiseeris ka penalti. Kuigi Germo Pärniku tabamus teise poolaja alguses tõi Vändra taas vastasest vaid ühe värava kaugusele, siis Emir Dikajev tegi 53. minutil lõppseisuks 4:2.