30

07.2018

19:19

Esiliiga B-s liidrid ei vääratanud

Möödunud reedel ja laupäeval toimusid Esiliiga B-s 21. vooru kohtumised ning esineliku meeskonnad vastastele punkte ei loovutanud.

Liiga liider Tallinna JK Legion jätkas vaatamata kahele punasele kaardile võitmatult, kui koduväljakul alistati 4:0 Lasnamäe Ajax. 16. minutiks oli Legion tänu Marek Šatovi ja Rejal Alijevi väravatele juhtimas 2:0. Esimese poolaja keskel teenis punase kaardi Legioni väravavaht Eduard Orehov. Ajax ei suutnud siiski vastaste vähemust ära kasutada ja hoopis Alijev oli see, kes sai 60. minutil kirja oma teise värava ja suurendas Legioni eduseisu. Kaheksa minutit hiljem teenis mängumees teise kollase kaardi ja jättis Legioni üheksakesi. See ei vähendanud siiski meeskonna hoogu ja 87. minutil vormistas lõppseisu Roman Grigorevskiy.

Teist kohta hoidev Tartu JK Tammeka U21 sai kirja 6:2 võidu Paide Linnameeskond U21 üle. Tammeka asus mängu juhtima 13. minutil, värava autoriks Temari Nuuma. Seitse minutit hiljem viigistas Yann Michael Yao penaltist seisu. Seejärel pani Tammeka sisse teise käigu ja võitis avapoolaja 4:1 tänu Mart Paul Preimani, Sten Reinkorti ja Mikk Laasi väravatele. Teisel kolmveerandtunnil lisas Paide ühe ja Tammeka kaks väravat. Linnameeskonna tabamuse autoriks oli Henry Eichenbaum, Tartu meeskonna eest said jala valgeks Patrick Genro Veelma ja Rasmus Luha.

Kolmandal positsioonil paiknev Pärnu Jalgpalliklubi võõrustas Rannastaadionil Võru FC Heliost. Kuigi Pärnu jäi juba kuuendal minutil kaotusseisu, suudeti avapoolaja lõpuks siiski minna 2:1 juhtima. Teisel kolmveerandtunnil lisas Pärnu veel neli väravat ja teenis lõpuks 6:2 võidu. Pärnu poolelt sai kübaratrikiga hakkama Kein Makovei, korra said jala valgeks Tarmo Kovalevski, Risto Kauniste ja Joonas Sild. Heliose väravate autoriteks olid Sander Taan ja Andrei Tjunin.

Tabelis neljandal kohal olev Kohtla-Järve JK Järve alistas Tallinna FC Flora U19. 50. minutiks oli seis 3:0, kui kahel korral oli täpne Artur Makarov ja ühe värava sai kirja Erik Kruglov. Flora auvärav sündis 72. minutil ning selle autoriks oli Igor Ustritski.

Vooru ainuke viigiline tulemus sündis Männiku staadionil, kus Nõmme United võõrustas Vändra Vaprust. Väravaid sai näha mängu lõpus, kui 83. minutil viis Oliver Jürgens kodumeeskonna juhtima. Nõmme United oli võidupunktides kinni kuni kohtumise lisaminutiteni, ent siis tõi Kaarel Saaremets Vändrale viigi.

Esiliiga B tabeliseisu ja tulemustega saab tutvuda SIIN.