06.2019

11:55

Esiliiga B-s on Nõmme Unitedi edu lähimate jälitajate ees kasvanud juba 7 punktile

Esiliiga B-s jätkus nädalavahetusel Nõmme Unitedi võidumarss, kes kasvatas edu lähimate jälitajatega juba 7 punktini.

Viimati alistas United koduplatsil 5:1 Paide Linnameeskonda U21 tiimi. Võitjate poolelt sai kübaratrikiga hakkama Oliver Jürgens, kes 15 vooru järel juba 24 tabamust kirja on saanud. Paide poolelt oli täpne Ander Ott Valge, kes oli päev varem kahel korral võrku sahistanud ka Premium liigas.

15. voorule teisel kohal vastu läinud Kalju U21 teenis aga tabelisse hooaja viienda kaotuse, jäädes võõral väljakul 1:3 alla Pärnu JK-le. Roman Sobtšenko tabamus viis Kalju noored küll esimesel poolajal juhtima, aga Aleksander Algo, Kein Makovei ja Jevgeni Novikovi teise poolaja väravad jätsid kõik kolm punkti kodumeeskonnale.

Kalju libastumise järel tõusis 27 punktiga teisele kohale Viimsi JK, kes alistas viimati 3:2 Keila JK. Veel lõpu eel kaotusseisus olnud Viimsile päästis võidupunktid Ken-Marten Tammeveski 76. ja 91. minuti väravatega. 26 punktiga jagab 3.-4. kohta Vändra Vaprus, kes alistas laupäeval võõral väljakul 278 silmapaari ees 3:1 Tabasalu JK. Ühtlasi pidas selles mängus oma karjääri viimase kohtumise legendaarne poolkaitsja, viimastel aastatel Tabasalut esindanud Konstantin Nahk.

Viiendalt kohalt leiame 15 vooru järel 25 punktiga Võru Heliose, kes luhtas hea võimaluse tabelis hoobilt teiseks tõusta, jäädes koduplatsil koguni 1:6 alla Põhja-Tallinna JK Voltale. Võitjate särgis sai kolme väravaga maha Taavi Laurits.

Tabeliseisu ja mängu protokollidega saad tutvuda siin.

Oliver Jürgens on Esiliiga B parima väravakütina saanud kirja juba 24 tabamust. Foto: Jana Pipar