17

09.2018

10:25

Esiliigas alistasid FCI Levadia U21 Flora duubli

Esiliiga 28. voorus sai võidu kirja tabeliliider Maardu Linnameeskond, kuid nende lähim jälitaja, Tallinna FC Flora U21, kaotas 3:5 Tallinna FCI Levadia U21-le.

Voor algas Soccernet.ee mänguga, kus Maardu oli kodus 5:0 üle Tartu FC Santosest, kui kaks väravat lõid Nikita Brõlin ning Yaroslav Dmitriev ning ühe lisas Vitali Gussev.

Reedel kohtusid FC Flora U21 – FCI Levadia U21, kui külalised läksid kuue minutiga juhtima 2:0. Devid Lehter viis Levadia juba kolmandal minutil juhtima, kolm minutit hiljem oli täpne Anton Krutogolov. 21. tõi Markkus Seppik koduvõistkonna vaid ühe värava kaugusele, kuid poolajavileks oli Levadia eduseis taas kaheväravaline, sest 36. minutil sahistas võrku Erik Utgof.

Teiseks poolajaks platsile tulnud Jevgeni Gurtšioglujantsil läks aega kõigest kuus minutit, et viia FCI Levadia duubel 4:1 juhtima. Flora poolt vahetusest sekkunud noor ründaja Aleksandr Šapovalov tõi kodumeeskonna 74. minutil kahe värava kaugusele ning Otto-Robert Lipu tabamus 87. minutil tõi Flora noored vaid ühe värava kaugusele, kuid loetud hetked enne lõpuvile lõi Vladimir Malinin viimase naela Flora kirstu, kui tema kaunis löök tegi lõppseisuks 3:5.

Laupäeval peeti põnev kohtumine Elvas, kus kohalik FC Elva alistas Nõmme Kalju FC U21 tulemusega 3:2. Ats Joandi viis Elva 33. minutil juhtima ning sama mees duubeldas kodumeeskonna eduseisu 77. minutil. Alex Matthias Tamme ja Peeter Kleini väravad vastavalt 83. ja 88. minutil viigistasid seisu 2:2-le, kuid Elva võiduvärav sündis 90. minutil, kui täpne oli Raido Kuus.

Teises laupäevases mängus oli 10. juubelit tähistanud Tartu JK Welco kodus 3:0 parem Keila JK-st. Pühapäeval sai JK Tallinna Kalev U21 väärt võidu Lääne-Virumaal, kui Rakvere JK Tarvas alistati 0:1 kaotusseisust 2:1.

Tabeliliider Maardu on kaheksa vooru enne lõppu kindlustanud parima iseseisva klubina Premium liiga koha – edu neljandaks langenud Rakvere ees on 26-punktiline. Kui Maardul on kirjas 70 punkti, siis Flora U21 on teisel kohal 57 punktiga. FCI Levadia on 46 punktiga kolmas, edu Rakvere ees on kahepunktiline. Kogu tabeliseisu, protokolle ja ajakava vaata SIIT