15

07.2021

20:23

Esiliigas võidutsesid Paide, Tammeka, Kalev, Pärnu ja Maardu

10. ja 14. juulil mängiti Esiliigas 11. vooru kohtumisi ning väljakule astusid kõik kümme meeskonda.

11. vooru esimene kohtumine peeti möödunud nädalavahetusel, kui vastamisi läksid Paide Linnameeskonna ja Tallinna FC Flora U21 meeskonnad. Flora haaras ohjad viiendal minutil, kui täpne oli Igor Ustritski, ent Jaagup Lutsu ja Marten Henrik Kelementi tabamused viisid Paide 2:1 eduseisuga vaheajale. Teise poolaja esimese 15 minuti jooksul olid korra täpsed mõlemad meeskonnad: Paide poolelt Kristofer Piht ning Flora eest Taaniel Usta. 66. minutist ja 3:2 eduseisust alates algas Paidel korralik väravatesadu, kui Kelement lisas oma arvele teise, Piht vormistas kübaratriki ning kahel korral sahistas vastase väravavõrku ka Kevor Palumets. 8:2 võidu järel asub Paide Linnameeskond U21 Esiliiga tabelis kolmandal kohal, Flora U21 meeskond hoiab 12 punktiga seitsmendat kohta.

Kõik ülejäänud 11. vooru kohtumised mängiti eile, 14. juulil algusega kell 19.00. FC Nõmme United ja Tartu JK Tammeka U21 pakkusid Männiku staadioni publikule tõelise elamuse, kui Tammeka noored võitsid kohtumise 3:2. Mängu esimesel poolajal näitas head minekut Dimitri Jepihhin, kes sai Unitedi eest kolme minuti jooksul kirja kaks tabamust. Enne vaheaega avas Tammeka väravate arve Giacomo Uggeri. Teisel poolajal tuli Tammeka 1:2 kaotusseisust välja, kui tabamuse sai kirja Henri Käblik ja väga ilusa võiduvärava lõi Dominic Laaneots. Kaotuse järel asub United liigatabelis 15 punktiga viiendal kohal, Tammeka hoiab 8 punktiga üheksandat kohta.

Soccernet.ee mängus võõrustas liigatabeli teine Tallinna JK Kalev tabeli kaheksandat meeskonda FC Elvat. Avapoolajal kumbki meeskond väravaid ei löönud ning vaheajale mindi väravateta viigiga. 55. minutil leidis Kalev Elva kaitseliini vahelt üles Ats Purje, kes toimetas palli kastijoonelt väravavõrku ning vormistas sellega kohtumise lõppseisu 1:0 Kalevi kasuks. Võidu järel lahutab Kalevit liigatabelis esikohast üks punkt, Elva asub 9 punktiga kaheksandal kohal.

Maarjamäe staadionil läksid vastamisi Tallinna FCI Levadia U21 võistkond ja Pärnu Jalgpalliklubi. Kohtumise avavärava sai kirja Pärnu, kui täpne oli Oliver Vaabel. Esimese poolajal üleminutitel vastas Levadia poolelt väravaga Nikita Dronov ning vaheajale mindi 1:1 viigiseisus. Kohtumise otsustas 76. minutil Silard Simanis, kes lisas Pärnu arvele teisele ning 2:1 võiduga sai meeskond kirja 3 võidupunkti. Levadia jätkab liigatabelis 16 punktiga neljandal kohal, Pärnu arvel on 13 punkti ning asutakse kuuendal tabelireal.

Tartu JK Welco võõrustas Tartu Annelinna kunstmurustaadionil tabeliliidrit Maardu Linnameeskonda. Avapoolaja 12. minutil viis Roman Sobtšenko Maardu 1:0 juhtima ning teise tabamuse lisas Vadim Mihhailov. Kaks tabamust sai Maardu oma arvele kirja ka teisel poolajal: 51. minutil lõi Welco omavärava ning 67. minutil vormistas kohtumise lõppseisu 4:0 Vladislav Ogorodnik. Võidu järel hoiab Maardu 29 punktiga liigatabelis esikohta, Welco asub 3 punktiga viimasel tabelireal.

Esiliigas mängitakse 12. vooru kohtumisi 17. ja 19. juulil.