14

04.2009

17:21

Esimesena pääses poolfinaali Narva JK Trans

Tänases veerandfinaalide avakohtumises Narva Kreenholmi staadionil olid väljakuperemehed Transi jalgpallurid algusest peale agressiivsemalt häälestunud ja asusid õige pea ka juhtima. Eesti mullune meister Tallinna FC Levadia leidis end juba 17. minutiks 0:2 kaotusseisus ja ei suutnudki sellest lõplikult toibuda.

Esimene värav tuli 15. minutil, kui Maksim Bazjukini karistuslöök muutis Kristjan Tiiriku seljast suunda ja maandus hoolimata Martin Kaalma püüdlustest ikkagi väravas. Värava autoriks märgiti ikkagi Bazjukin. Kahe minuti pärast murdis äärelt läbi Aleksandr Tarassenkov ja lööb vasaku jalaga palli tagapostist võrku.

Edaspidi suutis Levadia siiski ka vastumängu organiseerida, kuid poolajavile kõlas seisul 2:0 Transile. Teise poolaja 50. minutil eemaldati mängust Konstantin Nahk, kuna ta niitis selja tagant maha Kristjan Tiiriku. Hoolimata vähemusse jäämisest ei tahtnud Levadia kaotusega leppida, lastes platsile ka seni varus olnud Vitali Gussevi ja Deniss Malovi.

Kuid täna polnud siiski nende päev, sest 63. minutil võitles Kristjan Tiirik Transile penalti ja Tarassenkov tegi seisuks juba 3:0. Ometigi jätkas Levadia üritamist ja tuli ka auvärav, kui 82. minutil lõi Gussev penaltist lõppseisuks 1:3 ja Trans pääses teenitult poolfinaali. Ülejäänud 3 veerandfinaali toimuvad kolmapäeval.

EESTI 2008/09. a. KARIKAVÕISTLUSED - 1/4-finaalide avakohtumine

Teisipäev, 14. aprill

kell 18:00 Narva Kreenholmi staadion (26. juuli tn 4, Narva) - telemäng TV4-s
NARVA JK TRANS - TALLINNA FC LEVADIA  3:1 (2:0)
mitteametlik protokoll
Väravad: 15. Maksim Bazjukin, 17., 63. pen. Aleksandr Tarassenkov - 82. pen. Vitali Gussev
Hoiatused: 82. Tomas Rimas - 14. Anton Aristov, 63. Andrei Kalimullin, 89. Kristian Marmor
Eemaldamine: 50. Konstantin Nahk

JK Trans: 33-Modestas Stonys, 4-Sergei Starovoitov, 15-Stanislav Kitto, 2-Tomas Rimas, 3-Aleksei Gorškov, 18-Eduard Ratnikov (67. 5-Sergei Kazakov), 13-Oleg Lepik, 17-Kristjan Tiirik, 14-Maksim Bazjukin (70. 22-Timo Teniste), 10-Vladislav Ivanov (67. 11-Sergei Leontovitš), 7-Aleksandr Tarassenkov.
Varus: 1-Jüris Sahkur, 5-Sergei Kazakov, 9-Nikolai Lõsanov, 21-Vitoldas Cepauskas, 22-Timo Teniste, 19-Kirill Eder, 11-Sergei Leontovitš.

FC Levadia: 30.Martin Kaalma, 2-Andrei Kalimullin, 4-Igor Morozov, 27-Taijo Teniste, 13-Kristian Marmor, 20-Anton Aristov (23. 22-Sander Puri), 5-Vitali Leitan, 6-Aleks Mones (55. 14-Deniss Malov), 8-Konstantin Nahk, 18-Nikita Andreev, 11-Indrek Zelinski (55. 9-Vitali Gussev).
Varus: 1-Kert Kütt, 9-Vitali Gussev, 7-Tihhon Šišov, 25-Eino Puri, 22-Sander Puri, 14-Deniss Malov.

Mänguolud: +8, pilves, sademeteta ilm; muruväljak kevadiselt rahuldavas seisukorras.