01

07.2019

17:30

Euroopa mängude rannajalgpalliturniiri võitis Portugal

Teist korda toimunud Euroopa mängudel võitis rannajalgpalliturniiri Portugal. Finaalis alistati Hispaania tulemusega 8:3.

Avakolmandiku võitis Hispaania 2:0, kuid teise kolmandiku järel läks Portugal juhtima 3:2 ning viimase kolmandiku alguses sahistati hispaanlaste võrku veel viiel korral! 33. minutil lõi Hispaania lõpuks ühe värava tagasi, kuid kohtumine lõppes siiski Portugali viieväravalise võiduga. Portugali eest lõi finaalis kübaratriki Leo Santos, kaks tabamust lisas Be Martins ja ühe väravasaid oma nimele legendaarne Madjer, Elinton Andrade ja Jordan Santos.

Poolfinaalis lisaajal Portugalile alla jäänud Ukraina sai valusa kaotuse ka pronksimängus, kui Šveitsile jäädi alla 4:5. Šveitsi kangelaseks tõusis viimasel kolmandikul kahel korral vastase väravavõrku sahistanud, sealhulgas eelviimasel minutil võiduvärava löönud Dejan Stankovic.

Kaheksa võistkonnaga turniiril kuulus viies koht Itaaliale, kes tuli kohamängus viimasel kolmandikul välja kaotusseisust ja alistas Venemaa 4:3. Seitsmes koht kuulus Euroopa mänge võõrustanud Valgevenele, kes mängis 5:2 üle Rumeenia.

Turniiri üks kohtunikest oli eestlane Ago Kärtmann.