27

08.2020

23:40

Eurosari lõppes kaotusega nii Paidele kui ka FCI Levadiale

Neljapäeva õhtul olid Eesti klubidest Euroopa liiga kvalifikatsiooniturniiril võistlustules Paide Linnameeskond ja Tallinna FCI Levadia. Paide kaotas Leedus 0:2 Vilniuse Žalgirisele ning Tallinna FCI Levadia jäi võõrsil Tórshavni B36 võistkonnale lisaajal alla 3:4.

Esimesena pandi pall mängu Vilniuses Leedu Jalgpalli Liidu staadionil, kus Paide Linnameeskonna debüüt eurosarjas lõppes kaotusega Vilniuse Žalgirisele. Žalgirise avavärava lõi üheksandal minutil Andrija Kaludjerovic, kes jäeti paremalt äärelt tulnud tsenderduse järel karistusalas tähelepanuta. Teise värava lõi 32. minutil Liviu Antal, kes kasutas suurepäraselt ära tekkinud võimalus, kui Mait Toomiga silmitsi seistes lõi palli puuriluku jalgade vahelt väravasse. Toom oli tõrjele lähedal, kuid pärast tema puudet veeres pall siiski üle joone.

Teisel poolaja alguses tabas pall Paide väravaposti, kui palli suunas oma värava suunas Joseph Saliste. Teisele pallile reageeris esimesena Kaludjerovic, kuid sellele järgnes Toomi hea tõrje. Toom päästis teisel poolajal veel Paide meeskonda ja kuigi nii Deabeas Owusu Sekyerel kui ka Henri Anieril tekkis võimalus Paide eduseisu vähendada, tabas veel Kaludjerovic Žalgirise poolt kohtumise lõpus posti.

Fääri saartel toimus kohtumine Tórshavni B36 – Tallinna FCI Levadia vahel. Kuigi Levadia eksis penaltiga, asus mängu teisel poolajal 1:0 ning lisaajal 3:2 juhtima, tunnistati lõpuks siiski kodumeeskonna 4:3 paremust.

Mitmete põhimeesteta mänginud Eesti võistkonnal tekkis esimene suurepärane võimalus 18. minutil, kui Markus Jürgensoni löögi suutis kvaliteetse tõrjega väravast eemal hoida Roi Hentze. Tsenderduse andis Artjom Komlov, kellel pole sel hooajal veel ühtki minutit ette näidata Premium liigas.

Loetud minutid hiljem teenis Manucho penalti, kuid Markus Jürgensoni löök tabas posti. Avapoolajal ohustas Levadia veel korduvalt vastase väravat, kuid Mark Oliver Roosnupu löök läks napilt väravast mööda ning Komlovi löögi tagumisse väravanurka suutis Hentze tõrjuda.

Levadia asus kohtumist juhtima 52. minutil, kui Mark Oliver Roosnupu eeltöö vormistas väravaks Karl Rudolf Õigus. Roosnupult söödu saanud Õigus tegi karistusalas hea petteliigutuse ja lõi seejärel palli kindlalt parema jalga väravavõrku. Mängu domineerinud Levadial avanes hea võimalus oma eduseisu kahekordistada 70. minutil, kui taas oli eeltöö tegijaks Roosnupp, kuid Komlovi löök läks rikošetist napilt värava ristnurgast mööda.

Kuigi Fääri saarte võistkonnal ei olnud Levadia vastu väga palju võimalusi, suutsid võõrustajad Levadiat nõelata standardolukorrast, kui nurgalöögist tulnud palli lõi 72. minutil peaga väravasse Sebastian Pingel. Sama mees lõi peaga värava ka neli minutit hiljem, kui viis kodumeeskonna 2:1 juhtima.

Levadial oli 79. minutil vastus olemas – Komlov viis madala sööduga palli trahvikasti ning kaitsja puute järel jõudis mänguvahendini esimesena Trevor Elhi, kelle löögile sai küll Hentze sõrmed vahele, kuid pall leidis siiski tee väravavõrku. Rohkem kumbki meeskond normaalajal väravani ei jõudnud.

Lisaaja esimesel poolajal oli taas Levadial võimalusi. Roosnupu löök lendas üle värava ja Manucho sooritus nurgalöögi järel toodi ära väravajoonelt, kuid loetud hetked hiljem lõi Manucho värava, kui Dmitri Kruglovi löök võttis rikošeti, sellele järgnenud olukorras suunas Roosnupp palli peaga värava suunas ja järjekordne põrge vastasest viis palli Manuchoni, kes 101. minuti alguses Levadia juhtima viis.

Lisaaja teise poolaja alguses vastas Tórshavni B36, kui taaskord löödi värav peaga, mille eest hoolitses Ragnar Samuelsen. Võõrustajate võiduvärava eest hoolitses 112. minutil Hannes Agnarsson, kes vormistaks värava kaks tabamust enda nimele saanud Pingeli eeltöö.

Täna õhtul ära jäänud Nõmme Kalju FC – NŠ Mura mängu kohta saab lugeda SIIT.

Eelmisel nädalal Meistrite liiga kvalifikatsiooniturniiril penaltiseerias Marijampole Suduvale (LTU) kaotanud Tallinna FC Flora teekond jätkub Euroopa liiga kvalifikatsiooniturniiril.