26

05.2012

14:59

Evald Tipneri karika võitis Tallinna FC Levadia (galerii ja video)

Rohkem kui 3000 pealtvaataja ees välja mängitud Evald Tipneri karikas läks Tallinna Levadiale - põnevas ja igati finaaliväärilises matšis saadi Narva Transist jagu 3:0.

Video mängust.

Vaata galeriid karikafinaalist

Esimesel poolajal oli mäng mõlemapoolsete võimalustega - Narva Transil oli kasutada üks-üks olukord, mille likvideeris Levadia puurivaht Roman Smiško, lisaks käis mänguvahend Levadia värava postis. Realiseerida õnnestus vaid üks olukord, kui Maksim Podholjuzin 40. minutil tsenderduse peaga väravasse saatis ja Levadia juhtima viis.

Tallinlaste eduseisu kindlustas 65. minutil Artjom Artjunin, kes lõi karistuslöögi võimsalt väravasse, seisuks 2:0 Levadiale. Kolmanda värava lõi nurgalöögi järel Igor Morozov 81. minutil.

Seega tuli Eesti 2012. aasta karikavõitjaks ja võitis Evald Tipneri nime kandva trofee Tallinna FC Levadia.

Tipneri karikas valmistati 1898. aastal asutatud auhinnatehases Swatkins Silverware. 53 cm kõrgune karikas on disainitud kargeks – see on kombinatsioon traditsioonilisest jalgpallitrofeest koos elegantsiga, mille ainus kaunistus on inspireeritud jalgpalliliidu ennesõjaaegsest logost.