16

04.2011

14:25

FC Levadia meeskonnamäng tõi Narva Transile hooaja esimese kaotuse

Meistriiliiga VII vooru keskses kohtumises alistas FC Levadia Maarjamäel Narva JK Transi tulemusega 2:1 ning tõusis tabelis kolmandaks. Piirilinna klubi sai aga tabelisse hooaja esimese kaotuse.

Mängu eel kiirest avaväravast unistanud FC Levadia sai oma tahtmise juba 10. minutil, kui Igor Subbotin Taijo Teniste tsenderduse oskuslikult peaga väravasse suunas. Avapoolajal kontrollisid väljakuperemehed mängu ega lubanud külalistel luua olulisi momente. Levadial endal oli veel mitu korralikku väravavõimalust, kuid need jäid realiseerimata.

Teise poolaja alguses mäng võrdsustus ning ärevaid hetki tekkis mõlemas trahvikastis. 68. minutil takistas Transi keskpoolkaitsja Aleksandrs Abramenko penati vääriliselt FC Levadia kangelaseks tõusnud Igor Subbotinit ning vanameister Konstantin Nahk realiseeris kindlalt 11 meetri karistuslöögi. Seejärel oli Nikita Koljajevil mitu supervõimalust kohtumise saatuse täielikuks otsustamiseks, kuid paraku polnud Venemaa kodakondsusega FC Levadia edurivimehe sihik paigas.

Mängu lõpp muutus närviliseks kuna 82. minutil sai Transi paremäär Maksim Bazjukin hea söödu Sergei Kazakovilt ja lükkas mänguvahendi Roman Smiškost mööda väravavõrku. Vaatamata piirilinna meeskonna lõpupingutustele ja mitmele luhtunud karistuslöögile võttis FC Levadia teise järjestikuse võidu ning pakkus vastastele hooaja esimese kaotuse. Tõrvatilgaks meepotti jäi Taijo Teniste vigastus teise poolaja keskel.

“Kuni seisuni 2:0 kulges mäng loogilist rada,” arvas FC Levadia peatreener Aleksandr Puštov. “Me kontrollisime mängu, lõime olukordi ning realiseerisime neist kaks. Seejärel avanes meil mitu head momenti kolmanda värava löömiseks, ent me lasime need käest. Hoopis Trans suutis meie eksimuse ära kasutada ning mängu lõpp muutus väga ärevaks. Olen rahul, et lõpptulemus on positiivne. Tervikuna jään meeskonna tegevusega rahule.”

“Hea mäng tõi soovitud tulemuse ja kolm punkti, ehkki võinuksime suuremalt võita,” lisas mängu kangelane Subbotin.

JK Transi peatreener Juri Svirkov ei jäänud oma hoolealuste tegevusega rahule. “Kolmapäeval oli meil karikamäng JK Talllnna Kaleviga ja need 120 minutit röövisid jõu. Värskusest jäigi täna kõige rohkem vajaka. Teadsime vastase tugevaid ja nõrku külgi ning olime valmis sedalaadi mänguks, kuid ei suutnud oma tugevusi välja tuua. Ebaõnnestusid ka standardolukorrad,” leidis valgevenelane.

Transi kaitsja Erik Grigorjev lisas: “Tulemusega ei saa rahule jääda, sest saime hooaja esimese kaotuse. FC Levadial on päris head mängijad, kes näevad platsi, annavad täpseid sööte ja loovad palju teravusi. Vastane suutis võrdse mängu tänu kogemustele enda kasuks pöörata.

Kolmapäeval ootab FC Levadiat Triobet Balti Liiga veerandfinaali kordusmäng FK Šiauliai vastu.

16. aprillil kell 14:00 Maarjamäe kunstmuru (Kose tee 4, Tallinn)
TALLINNA FC LEVADIA - NARVA JK TRANS  2:1 (1:0)