16

07.2009

20:21

Flora alustas Euroopa liigat suurepärase 1:0 võiduga

Tallinna FC Flora alustas UEFA Euroopa liigat üllatava 1:0 võiduga Taani klubi Brøndby IF üle.

Pildil rõõmustavad Flora mängijad värava üle. (Catherine Kõrtsmik)

Kohtumise ainsa tabamuse lõi keskkaitsja Tõnis Vanna, kes tulistas 50. minutil nurgalöögist tulnud palli umbes 30 meetrilt Stephan Anderseni valvatud värava ristnurka.

Otse teise eelringi pääsenud Flora jäi küll mängu avaminutitest võõrustajate surve alla, kuid tänu kaitseliini ja Mihkel Aksalu oskuslikule tegutsemisele suudeti Kopenhageni meeskonna võimalused likvideerida ning väravasuu lõpuvileni lukus hoida.

Eesti koondise poolkaitsja Joel Lindpere koduklubi Tromsø viigistas võõrsil Minski Dinamoga 0:0. Lindpere alustas algkoosseisus, kuid vahetati 86. minutil välja.

Flora ja Brøndby korduskohtumine toimub neljapäeval, 23. juulil kell 18:45 A. Le Coq Arenal.