13

05.2012

08:45

Flora hävitas Paide viimaste minutitega

Paide Linnameeskond ja FC Flora pidasid selle hooaja teise omavahelise duelli. Paides peetud mängus säilis põnevus lõpuminutiteni, mil Flora väravakahur korralikult paukuma hakkas koju 5:0 võiduga mindi.

Kuu aega tagasi pealinnas peetud mängus said vähemuses mänginud võõrustajad kätte 1:0 võidu, kuid seekord sahistati keskeestlaste väravat lausa viiel korral. Kübaratrikiga sai hakkama Zakaria Beglarišvili ning korra olid täpsed Valeri Minkenen ja Karl Mööl.

„Meil on tõepoolest olnud probleeme rünnakute realiseerimisega, aga täna saime lõpus kaane pealt ära ja lõime lausa viis väravat. Paide vajus veidi ära, kuid endi mänguga saab rahule jääda. Eks mõlemal meeskonnal oli natuke teisipäevane karikamäng jalgades,“ rääkis külaliste kaitsemängija Gert Kams.

Vaatamata sellele, et Flora hakkas paidelasi survestama juba esimesest hetkest alates, möödus esimene pooltund üsna rahulikus tempos ja midagi üleliia ohtlikku ei suudetud luua. Paidel ei lastud väga midagi teha, kuid pealinlased ise saatsid kõik oma üksikud löögid selgelt väravast mööda. Võõrustajaid tuleks sellegipoolest kiita südi võitluse eest, tänu millele Flora üritused nulliti.

Peagi raksatas Markus Jürgensoni kauglöök Paide väravalatis. Pall lendas trahvikasti, kust üks florakas selle peaga värava suunas saatis. Valvel olnud Carl Tubarik kõksas kindluse mõttes omakorda palli peaga üle värava.

Poolaja lõpus tekitas Tiit Tikenberg mitmel korral ees ärevust, kuid rünnakutel jäi i-le täpp panemata. Ohtlikeim sooritus tuli läbi Siim Lutsu, kes trahvikastist kukkumise pealt sooritas löögi, mis napilt tagumisest postist mööda vuhises.

„Kontrollisime mängu, oli ka paar päris head momenti, kuid ei löönud ära. Korra käis pall ka latis. Poolajal riietusruumis rääkisime sellest ja teadsime, et momente tuleb veel, tuleb lihtsalt pea külmana hoida ja võimalused ära lüüa,“ resümeeris Kams.

Teise poolaja teisel minutil läksid külalised Minkeneni tabamusest juhtima. Teeniti karistuslöök umbes kaks meetrit trahvikastist väljaspool ning soomlane tegi endale omaselt ilusa soorituse – lõi otse karistuslöögist värava. Asjaosaline teenis paar minutit hiljem mängu ainsa kollase kaardi, kui võttis keskjoonel Ervin Kõlli maha.

„Teise poolaja algus oli meile tüüpiline – alguses magasime ja järgnes vastastelt kiire värav, mis meil mängupildi mõningal määral ära lõhkus,“ tõdes kodumeeskonna kaitsja Andre Mägi.

Linnameeskonna poolelt triblas Stanislav Goldberg ennast kahel korral löögile, kuid mõlemal korral vastaste puurilukk püüdis. Teinegi aktiivne ründaja, Sander Rõivassepp, sai healt positsioonilt löögile, kuid seekord oli üritus ebatäpne.

Tundus, et mäng tiksub rahulikult lõpuni ja Linnameeskond peab vastu võtma juba hooaja kuuenda 0:1 kaotuse, kuid tõeline väravatesadu alles algas. 85. minutil jooksis Paide rünnak liiva ja Flora mängis kontrasse Beglarišvili, kes üksinduses olles värava suunas spurtis. Lähim kaitsja Rauno Kald jooksis küll nii, mis võimuses oli, kuid enne kui too grusiinini jõudis, oli teine juba palli väravasse löönud.

Järjekordsel rohe-valgete rünnakul anti vasakult äärelt pass Möölile, kes oldi paremal pool trahvikasti vabaks jäetud ning poolkaitsja ei jätnud võimalust kasutamata.

Üleminutitel algas Beglarišvili šõu – otse karistuslöögist saatis ta palli tagumise posti kõrvalt sisse. Polnud pool minutitki möödunud, kui poolkaitsja uuesti sihile sai. Trahvikastist sooritatud löök maandus lati all ning löök oli kavalalt sooritatud, kuna väravas olnud Martin Kaalma ei suutnud sellele väga reageeridagi.

„Esimesel poolajal pidanuksime paar head tekkinud võimalust ära realiseerima, kuid õnneks lõime kohe teise poolaja alguses ühe ära. Paide pidi hakkama rohkem ründama ning meil tekkis sellega endal rohkem võimalusi. Proovisime mängu lõpus hoida tempot kõrgel ning see tõigi kasu. Pisut teisipäevane karikamäng jalgades oli, aga füsioterapeut tegi meil head tööd, nii et suutsime tänaseks mänguks kosuda küll,“ kommenteeris Flora ründaja Rauno Alliku.

Mägi lisas veel omalt poolt: „Esimesel poolajal mängisime väga hästi – tegutsesime kompaktselt ja hoidsime taga nulli. Paari võimalust ei suutnud ära lüüa ning kuigi üritasime ikkagi mängu tagasi tulla, järgnes lõpuminutitel täielik lagunemine ja meeste moraal langes."

Flora võõrustab järgmisel laupäeval Tallinna Kalevit, Paide Linnameeskond sõidab külla JK Sillamäe Kalevile. Mõlemad mängud algavad kell 17.00.

12. mail kell 17:00 Paide linnastaadion (Kooli 1, Paide)
PAIDE LINNAMEESKOND - TALLINNA FC FLORA  0:5 (0:0)
Väravad: 47. Valeri Minkenen, 85., 90.+2, 90.+3. Zakaria Beglarišvili, 88. Karl Mööl
Hoiatus: 50. Valeri Minkenen

Paide LM: 1-Kaalma, 13-Mägi, 3-Tubarik, 2-Allas (88. 11-Stepanjan), 7-Kald, 25-Reinsoo, 8-Kõll, 22-Eteria, 14-Rõivassepp (69. 19-Leht), 10-Tikenberg, 16-Goldberg (69. 17-Varendi).
Varus: 12-Orgla, 19-Leht, 6-Puhke, 11-Stepanjan, 26-Voolaid, 17-Varendi.

FC Flora: 1-Pedõk, 25-Frolov (90. 13-Laabus), 6-Mets, 41-Minkenen, 19-Kams, 18-Mashichev (72. 9-Alliku), 24-Palatu, 16-Jürgenson, 99-Prosa (80. 33-Mööl), 7-Beglarišvili, 11-Luts.
Varus: 12-Toom, 22-Baranov, 5-Peitre, 33-Mööl, 73-Luigend, 13-Laabus, 9-Alliku.

Mänguolud: +10, pilves hoovihmadega ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.