26

07.2019

10:45

FOTOD: Flora andis rekordpubliku ees Eintrachtile kõva lahingu

Nõmme Kalju ja FC Flora olid kolmapäeval ja neljapäeval võistlustules vastavalt Meistrite liiga ning Euroopa liiga 2. eelringis.

Meistrite liiga 1. eelringis Põhja-Makedoonia tšempioni KF Shkendija konkurentsist lülitanud Kalju pidas esimese mängu võõral väljakul, kus neile astus vastu Šotimaa tippklubi Glasgow Celtic. Valitsev Eesti meister pidas üle 60 000 inimese mahutaval Celtic Parkil kodumeeskonnaga sammu ligi pool tundi, kuni 36. minutil Kristoffer Ajer kodumeeskonna 1:0 juhtima viis.

Sealt edasi läks Celticu mäng veelgi hoogsamaks ning poolajavileks juhiti tänu Ryan Christie penaltile ja Leigh Griffithsi karistuslöögile juba 3:0. 65. minutil lõi Christie oma õhtu teise ja lõppskoori 5:0 vormistas 77. minutil Callum McGregor. Selle paari korduskohtumine peetakse tuleval teisipäeval A. Le Coq Arenal algusega kell 20.00.

Tipptiimiga pidi vastamisi minema ka Premium liiga hetkeliider FC Flora, kes võõrustas eile õhtul Euroopa liiga kevadist poolfinalisti Frankfurdi Eintrachti. Väärib kohe märkimist, et A. Le Coq Arenale oli seda vastasseisu jälgima tulnud Eesti klubijalgpalli kodumängude rekordpublik 8537 inimese näol.

Saksamaa tippklubi alustas kohtumist Eesti rahvusstaadionil tempokalt ning florakad päästis mitmel korral halvimast väravavaht Matvei Igonen. 24. minutil oli võimetu aga temagi, kui Lucas Torro ligi 30 meetrilt suurepärase kauglöögi teele saatis ning külalised 1:0 ette viis. Kodumeeskond sellest end aga heidutada ei lasknud ning juba 10 minutit hiljem põlesid tablool 1:1 viiginumbrid, kui Konstantin Vassiljevi oivalise eeltöö ja tsenderduse realiseeris värava ees ära Mihkel Ainsalu!

Teisel kolmveerandtunnilgi osutasid väravale pisut suuremat ohtu Eintrachti mehed, kuid sellegipoolest jagus võimalusi mõlemale poolele. Küllaltki võrdne oli ka pallivaldamise protsent, mis mängu lõpuks numbritega 48-52 napilt külaliste kasuks jäi. 71. minutil siiski Bundesliga eelmise hooaja 7. tiim oma tahtmise sai, kui paremalt äärelt tulnud tsenderduse suunas peaga võrku vahetusmees Dejan Joveljic. 80. minutil oli Flora lähedal ka viigiväravale, kuid paraku tabas ründaja Erik Sorga tugev löök Franfurdi värava latti. Rohkem tabamusi selles kohtumises ei nähtudki ja napi 2:1 võiduga said seega koduteele asuda Eintrachti pallurid. Antud paari korduskohtumine peetakse järgmisel neljapäeval Saksamaal meie aja järgi kell 21.30.

Uudise foto: Jana Pipar