13

05.2019

15:06

Naiste Meistriliiga viienda vooru keskses kohtumises teenis Tallinna FC Flora 2:1 võidu Pärnu JK üle ja jätkab tabelis täiseduga.

Lilleküla harjutusväljakul peetud mängus haaras juhtohjad Pärnu, kui Anastasija Shcherbachenia saatis juba teisel minutil madala löögiga palli tagumisse nurka. Vaheajapausile mindi siiski viigiseisul, sest 37. minutil maandus Getter Saare löök ristnurgas. Teisel poolajal jagus võimalusi mõlemale poolele, kuid 59. minutil oli Flora poolelt resultatiivne Mari Liis Lillemäe. Anastasia Dodeltseva läbisöödu järel pääses Lillemäe väravavahiga üks ühele ning lõi palli kindlalt posti kõrvale. Pildigaleriid kohtumisest näeb Eesti naiste jalgpalli Facebooki lehel.

Tallinnas toimus teinegi põnev kohtumine, kui JK Kalev alistas koduväljakul 3:2 Tartu JK Tammeka. Mängu skoor avati juba neljandal minutil, kui Kalevi poolelt oli täpne Kaili Pertel. Mõned minutid enne pooltunni täitumist tõi viignumbrid tabloole Merly Käblik. Kohe teise poolaja alguses viis Daisy Toim omakorda Tammeka 2:1 juhtima. Mari Abel aitas 61. minutil Kalevil viigistada ning kümme minutit enne kohtumise normaalaja lõppu vormistas lõppseisu Emma Treibergi karistuslöök.

Viies voor kujunes edukaks liiga debütantidele. JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond sai kirja oma esimese võidu, kui võõrsil alistati Tartu SK 10 Premium 4:0. Ühendnaiskond läks juhtima 24. minutil, kui Gerda Johanna Leichter suutis ühe minuti jooksul lüüa lausa kaks väravat. Teisel poolajal lisati veel kaks tabamust, kui täpsed olid Sandra Liir ja Teele Toomsalu.

Saku Sporting lõi samuti neli väravat, kui Põlva FC Lootose vastu võeti 4:1 võit. Mängu avavärava lõi kolmandal minutil Kaire Palmaru ning 25. minutil viis Grete Daut Saku kahe väravaga juhtima. Lootose kaotusseis vähenes 35. minutil läbi Saku omavärava. Teisel poolajal sai ühe tabamuse kirja veel Palmaru ning lõppseisu vormistas Chrystal King.

Kuue kohtumise järel hoiab Flora tabelis täiseduga esikohta. Ühe vähem peetud mängu juures jääb Pärnu hetkel teisel kohal maha kuue punktiga. Kolmandana jätkab Tallinna Kalev, kes on kuue mänguga kirja saanud 12 punkti. Nende järel tuleb viiest mängust kuus punkti kogunud Saku Sporting. Tartu Tammeka ning Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond paiknevad nelja punktiga vastavalt viiendal ja kuuendal kohal. SK 10 hoiab kolme punktiga seitsmendat kohta ning Põlva Lootos on hetkel punktideta kaheksandal kohal.