15

07.2020

15:31

II liiga lõuna/lääne tsoonis tõusis Paide järel teisele kohale Harju JK Laagri

II liiga lõuna/tsooni juhib üheksanda vooru järel Paide Linnameeskond III. Möödunud nädalavahetusel tõusis teisele kohale Harju JK Laagri, kes edestab ühe punktiga mängu vähem pidanud Raasiku FC Jokerit.

Paide on võitnud üheksast mängust kaheksa ja viigistanud ühe. Harju JK Laagri alistas pühapäeval seni pidamata olnud kuuenda vooru kohtumises 2:1 võõrsil Pärnu JK Vapruse duubelmeeskonna ja on nüüd 22 punktiga teisel kohal, kui Paidest jäädakse maha kolme punktiga. Harju JK Laagri tuli Pärnu vastu välja kaotusseisust, kui Raul Tääker viis Vapruse 22. minutil juhtima, kuid liiga parim väravakütt Andre Järva suutis 30. minutil viigistada. Kohtumise võiduvärava lõi 49. minutil Silver Liiv.

Raasiku FC Joker on seitsme võidu kõrval kaotanud vaid ühe kohtumise. Raasiku on lisaks Paidele ainus meeskond, kes on oma võrku lasknud sahistada vähem kui kümnel korral. Raasiku 25 väravat on meeskonnas väga võrdselt jaotatud, sest võistkonna suurim väravakütt on viie tabamusega olnud Markko Kudu.

Tabelis on neljandal kohal üheksast mängust teenitud 19 punktiga Raplamaa JK. Raplamaa võistkonna jaoks jätkub hooaeg karikavõistluste 1/64-finaaliga kodus IV liiga meeskonna Tallinna FC Eston Villa duubli vastu ning liigas on augusti alguses nende vastaseks Pärnu Vapruse duubelmeeskond.

Tabeli viienda ja kuuenda rea hõivavad vastavalt Saue JK ja FC Kuressaare II. Saue on üheksa mänguga kirja saanud 16 punkti, saarlastel on üks mäng varuks ja 15 punkti. Tabeli ülemisse poolde kuuub veel Viljandi JK Tulevik U21, kes on kogunud 13 punkti. Viimsi JK duublil on küll positiivne väravate vahe, kuid 12 punktist ei piisa rohkemaks kui kaheksandaks kohaks. Tallinna JK Piraaja on senise hooaja vältel 14 meeskonna konkurentsis üheksandana kirja saanud 10 punkti.

Tsooni parimatel väravaküttidel on kõrgliigakogemust, kui esikohal on 16 tabamusega Andre Järva (Harju JK Laagri) ning kümme väravat on löönud Paide mängija Sander Rõivassepp ja Järva meeskonnakaaslane Ken-Glaid Nool. Saarlane Maarek Suursaar ja Põhja-Sakala mees Riho Dumberg on võrdselt kirja saanud üheksa väravat.

Seni pidamata 8. vooru mäng FC Kuressaare II – Raasiku FC Joker peetakse Saaremaal 25. juulil. 10. vooru kohtumised toimuvad suvise pausi järel 29. juulist 2. augustini. Seniste tulemuste, protokollide ja tabeliseisuga saab tutvuda SIIN.