05.2012

12:26

II liiga põhi/idas on pärast VII vooru uus liider

Pärast 7. vooru pole liigas enam täiseduga jätkajaid. Uueks liidriks asus Jõhvi FC Lokomotiv.

Vooru avamängus alistas Nõmme JK Kalju II Tallinna FC Ararat TTÜ SK 3:1. Skoori avas 25. minutil Deniss Vnukov. Teise poolaja 17. minutil viigistas Vaagn Arutjunjan seisu, kuid Tanel Tammemägi tõi oma 79. ja 92. minuti väravatega Kaljule 3:1 võidu. Mäng oli kaartiderohke, fikseeriti 9 hoiatust, kuid punased ei välkunud.

Kernus mängisid FC M.C. Tallinn ja TJK Legion 2:2 viiki ning Legion kaotas hooaja esimesed punktid. Rauf-Roman Mikailov 23. ja Pavel Dõmov viisid favoriidi 46. minutiks 2:0 juhtima, kuid tabeli lõpus asuv MC viigistas kiiresti Boriss Poddubnõi 50. ja Ragnar Tarmu 56. minuti väravatest. Rohkem väravaid mängus enam ei löödud.

Lasnamäe FC Ajaxi ja FC Maardu mäng lõppes Ajaxi 4:2 võiduga. Skoori avas Ajaxi kasuks omaväravaga Klimentii Boldõrev 4. minutil. Konstantin Butajev viigistas 25. minutil, kuid Boldõrev viis teise omaväravaga 32. minutil Ajaxi uuesti juhtima. Aga juba 34. minutil viigistas Vadim Šalabai jällegi seisu. 60. minutil läks Ajax Konstantin Televinovi väravast taaskord juhtima ja viiv enne lõpuvilet lõi Jevgeni Romanov lõppseisuks 4:2.

Viimases reedeses mängus alistas JK Tallinna Kalev II FC Infonet II 5:0. Sergei Kobjakov, Kevin Lutsokert ja Henry Niinlaub viisid Kalevi poolajaks kindlasse 3:0 eduseisu, millele Niinlaub ja Mike Kõiv lisasid teisel poolajal veel 2 väravat.

Laupäeval kaotas Kohtla-Järve JK Alko Tallinna JK Dünamole 3:7. Alko eest olid täpsed Aleksei Petjukevitš ja Andrei-Genrih Antonenko. Kolmas tabamus oli Dünamo omavärav. Dünamo eest tegi hat-tricki Mihhail Letjaga, kaks väravat lõi Pavel Rubel ning ühe Mihhail Židkov ja viimane väravalööja selgub protokolli laekudes.

Pühapäeval alistas Jõhvi FC Lokomotiv koduväljakul JK Sillamäe Kalev II 3:0 ja asus ise uueks tabelijuhiks. Väravad löödi esimesel poolajal ja läksid kirja Sergei Bazjukini, Vassili Kuliku ja Sergei Paltsevi nimele.

Vooru viimases mängus kohtusid JK Kaitseliit Kalev ja FC Velldoris. Punktideta jätkav Velldoris asus küll 7. minutil Maksim Kisseljovi löögist juhtima, kuid edaspidi lõi väravaid vaid Kaitseliit. 39. minutil viigistas Laurits Randmann ning teisel poolajal lõid väravad penaltist Mirza Gassimov ja Marko Hinn ning Kaitseliit Kalev võitis mängu 3:1.