23

10.2018

15:46

III liiga võitja selgitavad Viimsi JK II – Põhja-Sakala

Sel nädalavahetusel selgub III liiga võitja, kui otsustavas mängus lähevad vastamisi Viimsi JK II – Põhja-Sakala. Kohtumise avavile kõlab laupäeval, 27. oktoobril kell 12 Viimsi KK staadionil.

III liigat mängitakse neljas tsoonis. Piirkondade võitjad mängisid möödunud nädalavahetusel poolfinaale, kui Põhja-Sakala alistas FC Kose ning Viimsi oli parem JK Retrost.

Põhja-Sakala võitis Oru Põhikooli staadionil toimunud poolfinaalis kodumeeskonda 3:1. Riho Domberg viis külalised 32. minutil juhtima, kuid Mikk Rajaver suutis 57. minutil viigistada. Mängu otsustasid Sten Kase tabamused – tema esimene värav 68. minutil viis Põhja-Sakala 2:1 juhtima ning kolmandal lisaminutil tegi sama mees lõppseisuks 3:1.

Teises poolfinaalis Viimsi JK II – JK Retro tuli kodumeeskond Viimsi teise poolajaga välja 0:1 kaotusseisust ja pööras mängu enda kasuks. Dmitry Skiperskiy tabamus 35. minutil andis avapoolaja võidu külalistele, kuid Raoul Rocco Riigovi 67. minuti värav viigistas mänguseisu 1:1-le. Kodumeeskonna võiduvärava lõi 83. minutil Karl-Erik Lõhmus.

Tänavusest III liiga hooajast võttis osa 48 meeskonda (igas tsoonis 12 meeskonda).

Põhja tsoon:
Põhja tsooni domineeris JK Retro, kes sai 22-st voorust kirja 17 võitu, ühe viigi ja kõigest neli kaotust. 52 punkti kogunud JK Retrole järgnesid Tallinna FC Zapoos ja Harju JK Laagri (mõlemad 41 punkti). Tsooni parim väravakütt, Dmitry Skiperskiy (Retro), lõi koguni 41 väravat. Ken-Glaid Nool (Harju JK Laagri) ning Jaan Sinka (Tallinna FC Hell Hunt) said kirja võrdselt 25 tabamust. Kogu tabeliseisu, statistika ja tulemustega saab tutvuda SIIN.

Lõuna tsoon:
Lõuna-Eestis riisus koore Põhja-Sakala, kes kogus 22 mänguga parimana 46 punkti ning edestas teise koha saavutanud SK Imaveret kolme punktiga. Tabeli tipp oli ääretult tihe – FC Tarvastu jäi kolmandana Imaverest vaid punkti kaugusele ning teisest kohast jäädi ilma just viimase vooruga. 4.-6. koha omanikud mahtusid samuti vaid mõne punkti sisse – FC Jõgeva Wolves oli 39 punktiga neljas, sama punktisummaga sai viienda koha FC Vastseliina. Viljandi JK Tulevik III jäi neist kuuendana vaid ühe punkti kaugusele. Tuleviku ridadesse kuulus ka tsooni parim väravakütt Rasmus Alles, kes kostitas vastaseid 30 väravaga. Erki Alliksoo (Vastseliina) oli 29 väravaga teisel kohal, järgnesid Jõgeva Wolvesi pallurid Eduard Kovbasnjuk ja Marko Murumaa vastavalt 21 ja 19 tabamusega. Kogu tabeliseisu, statistika ja tulemustega saab tutvuda SIIN.

Ida tsoon:
Ida piirkonnas polnud tänavu vastast Viimsi JK II-le, kes sai 22 vooruga kirja 18 võitu, kaks viiki ja kaks kaotust. 56 punkti kogunud Viimsi järel saavutas teise koha JK Loo 43 punktiga ning kolmas oli Lasnamäe FC Ajaxi duubelmeeskond 41 punktiga. Tsooni parim väravakütt oli Ajaxi mängija Andrei Kobjakov 25 väravaga. Neljanda koha meeskonna, Koeru JK, mängija Matis Jürgen oli 22 väravaga tabeli teine mees ning esikolmikusse kuulus ka Raido Vespere FC Järva-Jaanist (20 väravat). Tulemused, statistika ja tabeliseisu leiab SIIT.

Lääne tsoon:
Lääne piirkonnas kogus FC Kose parimana 58 punkti. Lähim jälitaja, Põhja-Tallinna JK Volta II jäi neist 11 punkti kaugusel ning edestas Saue JK-d kahe punktiga. Tihe heitlus oli ka järgnevatele kohtadele, sest 4.-7. koha meeskonda lahutas lõpuks vaid kolm punkti. Haapsalu JK tuli 35 punktiga neljandaks, FC Hiiumaa oli 34 punktiga viies. Punkti kaugusele jäi kuuenda koha saavutanud Kohila Püsivus, kes edestas omakorda kõigest ühe punktiga Rummu Dünamot. Liiga parim väravakütt oli Pelle Pohlak (FC Kose) 32 väravaga. Kristjan Suurjärv (Saue JK) ja Timo Erkki Huttunen (JK Volta II) lõid võrdselt 22 väravat. Statistika, tulemused ja tabeliseisu leiab SIIT.