20

10.2012

18:15

Ingemar Teever päästis Kuressaares Levadiale võidu

Laupäeval võitles Kuressaare koduväljakul Levadiaga viimaste sekunditeni, kuid Ingemar Teeveri väravast sõitsid külalised koju 1:0 võiduga.

Levadia ja Kuressaare esimene poolaeg möödus tasavägises heitluses ja kohati suutsid väljakuperemehed isegi domineerida. Teisel poolajal haarasid külalised aga initsiatiivi ja 72. minutil lõi Ingemar Teever rünnaku vasakult äärelt tulnud tsenderdusest peaga kohtumise ainsa värava.

Oma võimalused olid ka saarlastel. Neist parim oli Märten Pajunurmel, kell 20 meetrilt teele saadetud palli Levadia väravavaht raskustega tõrjus.

Marko Kristal pidi mängu järel tõdema, et kolm punki tulid väga raskelt. „Esimesel poolajal mõtlesime, et tuleb natuke lihtsamalt, aga teisel panime vunki juurde,“ märkis ta.

Kristali sõnul tegid poisid ise oma elu raskeks, sest kui mängus ikka nii palju momente ära ei realiseeri, siis lähebki asi nii keeruliseks. Kahjuks kaotati lõpus ka rumala punase kaardiga Igor Morozov.

„Realiseerimisprotsent oli päris madal, aga täna ühest piisas,“ lausus ta.

Sergei Zamogilnõi hinnangul tegi meeskond suurepärase esimese poolaja. Teisel poolajal mehed pisut väsisid ja see kajastub ka tulemuses. „Teisel poolajal hakkame seisu hoidma ja 45 minutit on seda raske teha,“ viitas treener probleemile.

„Ma arvan, et see pole õige. Poisid hakkasid lihtsalt tagasi lööma, esimesel poolajal olid läbimurded ja jagati passi. Väljak oli ka liiga pehme ja tegi meie jaoks asja raskeks.“

Kure võitleb püsimajäämise, Levadia hõbeda eest

Kuna Tammeka võitis Tallinna Kalevit 4:1, siis on kaks vooru enne lõppu FC Kuressaarel 22, Kalevil 21 ja Tammekal 19 punkti. Viimane langeb Esiliigasse ja eelviimane jätkab üleminekumängudel.

Zamogilnõi tunnistas, et Tammeka võit tegi võitluse püsimajäämise nimel teravamaks ja viimastes mängudes võib kõike juhtuda, isegi see, et Kure langeb välja. „Kõik on lihtne, tuleb üks mäng võita,“ märkis ta.

Kurel on ees mängud kodus FC Viljandiga ja võõrsil Tallinna Kaleviga. Tammekal Kalju ja Paidega, Kalevil Levadia ja Kuressaarega. Zamogilnõi näeb suuremat ohtu Tammekas.

„Tammeka võitleb kindlasti lõpuni. Neil on ees vastased, kellel pole midagi vaja ja motivatsioon pole ehk nii kõrge. See annab Tammekale šansi. Meil on vaja minimaalselt Tammekaga vähemalt sama palju punkte, sest omavahelistes mängudes oleme neist paremad.“

Treener usub oma meeskonda: “Ma arvan, et meie mängijad on viimastel hooaegadel sellise rutiiniga harjunud ja nad peavad vastu. Meil on ju igal aastal selline olukord.“

Marko Kristal märkis, et võitlus hõbedale käib Floraga viimase vooruni. „Muud polnudki arvata. Tähtis on ka ise mitte vääratada,“ lausus ta.

20. oktoobril kell 14:00 Kuressaare linnastaadion (Staadioni 2, Kuressaare)
FC KURESSAARE - TALLINNA FC LEVADIA  0:1 (0:0)
Värav: 72. Ingemar Teever
Hoiatused: 58. Pelle Pohlak, 60. Mikk Metsa - 58. Artur Rättel
Eemaldamine: 90.+3. Igor Morozov

FC Kuressaare: 1-Lavrentjev, 15-U. Rajaver, 25-Viira, 33-Pajunurm, 13-Rauno Reiman, 7-Gerasimov, 6-Pohlak, 23-Luup, 11-Metsa (68. 18-Aljas), 3-Könninge (79. 20-M. Rajaver), 39-Valmas.
Varus: 12-Nurmik, 18-Aljas, 20-M. Rajaver.

FC Levadia: 1-Smiško, 3-Artjunin, 4-Morozov, 19-Kulinitš, 27-Raudsepp, 7-Toomet (88. 25-Elhi), 22-Pikk, 6-Antonov, 18-Taar, 9-Rättel, 11-Teever (75. 28-Hunt).
Varus: 30-Pikker, 17-Podholjuzin, 20-Pebre, 23-Kaljumäe, 25-Elhi, 28-Hunt, 10-Subbotin.

Mänguolud: +13, pilves udune ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.