10

01.2019

12:42

JALKA | põikpäine Andre Frolov: kui lähen üle piiri, siis palun vabandust

Novembrikuus Paide Linnameeskonnaga lepingut pikendanud Andre Frolov (30) rääkis lugejate küsimustele vastates oma temperamendist ja tunnistas, et võib vahel ka üle piiri minna. Kui see juhtub, siis järgneb ka vabandus. Paide kapten meenutas ka Florast lahkumise aega ja tunnistas, et see oli valus periood, sest talle löödi kasvatajaklubi poolt nuga selga.


Paide peatreener Vjatšeslav Zahovaiko on üsna konkreetse ütlemisega treener. Kas tema käe all on ka raske mängida, sest tahaksid kogenud mängijana vahel ise midagi teisiti teha?
(Kaspar, Tallinn)
Eks mängu ajal võib olla mitu situatsiooni, kui tema on väljaku kõrval ja ise oled seal väljakul väsinud ega ole valmis tema antud infot vastu võtma. Oleme Slavaga sellest rääkinud ja eks meil hõõrumisi on ikka olnud, aga see on jalgpallis normaalne. Raksu me kunagi omavahel läinud ei ole ja oleme alati omavahel asjad selgeks rääkinud.

Oled öelnud, et sul on võitja iseloom; kuidas sa selle valguses kaotuseid talud?
(Toomas, Viljandi)
Kaotada pole ma juba väikesest peale osanud. Olen põikpäine ja tahan ükskõik mis hinnaga alati võita. Aga eks kaotusel ja kaotusel on ju vahe, sest oleneb, kellele ja kuidas sa kaotad. Mõnikord polegi nii hull, kui oled endast kõik välja pigistanud ja vastane mängib su üle, sest ta ongi reaalselt parem. Eesti meistriliigas on aga enamik kaotuseid ikkagi valusad ja see ajab vihale. Mängujärgne emotsioon võib mul olla päris halb, aga olen õppinud sellest jagu saama.

Kas oled jalgpalluriks liiga lühike?
(Jaanus, Tartu)
Ei ole, minu kasv pole mind kunagi seganud. Olen enda arust jalgpallis oma positsioonil mängimiseks üsna ideaalses pikkuses: ma pole liiga lühike ja muidugi pole ka liiga pikk. Eks sitkusega natuke korvan oma pikkust, aga ma pole kunagi tundnud, et selle taha midagi jääks. Maailma jalgpallist on ju teada, et arvati, et Antoine Griezmann ei jõua kuhugi, sest ta on liiga pisike. Mind pole õnneks keegi niimoodi välja sorteerinud.

Mis siis ikkagi juhtus sinu ja Flora vahel 2016. aastal? Miks sind pingile istutati ja leping pikendamata jäeti?
(Indrek, Paide)
Suve alguses otsustas klubi juhtkond, et minuga lepingut ei pikendata. Rääkisime sellest ja nad esitasid variandid: kas istun hooaja lõpuni pingil ja vaatan kõrvalt või liigun laenuga Pärnusse. Sellel hetkel ei tahtnud ma sellist liikumist ette võtta, vaid proovisin leida muid lahendusi, et saaksin suvel liikuda mõnda teise tiimi. Sellega ei oldud Floras nõus ja nii ma jäingi sinna kinni. Istusin hooaja lõpuni pingil. See oli hästi valulik periood.

Kuna Paide meeskonna trennid toimuvad Tallinnas, siis kas ja millist sidet tunned nii Paide linna kui ka fännidega? Kas lihtsalt esindad Paidet või lähevad siiski ka fännide kaasaelamised ja hõiked hinge ning annavad lisajõudu?
(@kailuuu)
Meile lähevad pealtvaatajad väga palju korda! Treenime tõesti Tallinnas, aga see on meile lihtsalt mugav, sest meil on väga head tingimused Tallinnas. Ma ei usu, et see on väga suur probleem, et me kohapeal ei viibi. Oleme Paides käinud üritustel ja inimestega tutvunud. Me kindlasti ei mängi Paide eest seepärast, et lihtsalt mängida, vaid saame väga hästi aru, et inimesed tulevad meid vaatama. Mõnikord tuleb neid rohkem, mõnikord vähem, aga tahame neile alati midagi ilusat pakkuda. Väga suur rõõm on näha inimesi, kes on mängudel kohal, ja meil on seal alati kohal väikesed poisid, kes on väga positiivsed ja toetavad.

Kui Sul oleks valida Kalju või Flora vahel, siis kumma valiksid?
(@oliver.randma)
Hetkel kalduksin Nõmme Kalju poole. Florast oli valus ja raske lahkumine, sest eks mulle sealt väikestviisi löödi nuga selga. Sinna tagasi ma ilmselt ei soovi liikuda.

Lõid Flora vastu sel hooajal värava penaltist: kas see oli ekstra magus?
(Georg, Tartu)
Selles suhtes oli, et ma polnud varem Florale väravat löönud, nüüd sain sellega ka maha. Eks kindlasti oli hea meel, aga midagi erakordset see ei tähendanud. Saime võistkonnaga lihtsalt väärtusliku viigipunkti ja see oli samamoodi tähtis värav nagu teisedki.

Kas arvad, et oleksid pidanud A-koondises rohkem mänge kirja saama? Mille taha need jäid?
(Oleg, Tallinn)
Mängude arvuga rahul kindlasti olla ei saa, sest tahaks ikka rohkem ja tahaks ka tähtsamates mängudes osaleda. Vaadates minu arengut ja seda, kuidas ma neid mänge pidasin, siis eks areng oligi selline, et jõudsin heale tasemele just siis, kui viimati neid mänge teenisin. See tegigi Florast lahkumise raskemaks, sest olin koondises aasta aega pildil olnud ja tundsin ennast hästi, sain seal hakkama. Aga siis tuli mängimises auk sisse ning see oligi üks peamisi põhjuseid, miks tahtsin 2016. aasta suvel edasi liikuda: oleksin saanud mõnes teises klubis koondise vaatevinklist ka edaspidi pildis olla. Pärnus poleks see võimalik olnud. Aga koondisemängudest rääkides – eks ma võitlen ikka edasi! Äkki avaneb veel mõni võimalus ja see oleks ju tore.

Kes on su lemmik KTM Paide meeskonnast?
(Ander Ott Valge, Paide Linnameeskond)
Ander kindlasti loodab, et ma valin tema! Ta kutsus mind hiljuti isegi oma sünnipäevale, võibolla proovis sellega mind mõjutada ... Aga ma valin ikkagi Tarmo Neemelo. Mul on jubedalt hea meel, et ta tee siia Paidesse tagasi leidis, sest ta on ikkagi megarelv meile. Sellises eas veel niimoodi ringi mütata – mega!

Milline mäng on sul oma karjäärist kõige paremini meeles?
(Raimond)
Üks, mis kohe meelde tuleb, on 2011. aastal hooaja lõpus peetud Flora–Levadia matš. Meil oli tabelis edumaa juba sees, aga siis kaotasime kellelegi tabeli alumisest otsast punkte ja vastased hakkasid juba lähemale hiilima. Siis oli mäng tugeva Levadiaga, kelle me suutsime 3 : 0 alistada, ja ma lõin ka ilusa värava. Hiljem tulime Eesti meistriks.

Oled rääkinud, et vahel võib sul ärritudes pildi täiesti mustaks visata. Kui mängudes või mängude järel seda juhtub, siis kas pahandad meeskonnaga valjuhäälselt?
(Kertu, Võru)
Eks sellistes olukordades räägib ka peatreener omad jutud ära, aga üldiselt ma ikka avaldan oma arvamust ja räägin, mida mängus nägin. Kindlasti võin pahandada ja seda emotsionaalselt teha, aga ei midagi sellist, et peaksin kellegagi tülli minema. Teised mängijad saavad minust enamasti aru. On olnud olukordi, kus olen üle piiri läinud – seda on mu karjääri jooksul tõesti juhtunud –, aga siis olen mängijate ees vabandust palunud.

Mis on hea kapteni ja liidri kõige tähtsamad omadused?
(Teet, Pärnu)
Kindlasti peavad olema head mängijaoskused. Tähtsad on ka kogemused ja teistele eeskujuks olemine. Ja kindlasti on üks peamisi omadusi võitja mentaliteet ehk et tahad endast igas mängus kõik välja pigistada.

Kas oled Usain Bolti kiiruse juba saavutanud?
(Mihkel, Tartu)
Kogun veel hoogu! Kui Bolt tegi just ülemineku jalgpalli, siis mul on mõned aastad aega, et sprinti üle minna. Aga töö käib ja tasapisi kiirus tõuseb!

Oled tuntud oma muheda jutu ja huumorisoone poolest, aga kas oled mõnda väljaütlemist oma karjääris ka kahetsema pidanud?
(Andreas, Paide)
Olen võibolla emalt selle rääkimise geeni natuke kaasa saanud. Nooremana, kui ei olnud nii palju intervjuusid, siis ma olin natuke arglikum, aga oma sõprade ringis olen alati pigem jutukas olnud. Aga usun, et olen suutnud oma väljaütlemisi ikkagi päris hästi kontrollida, sest kahetsema pole ma enda meelest midagi pidanud.

Keda näeksid enda asemel või järeltulijana Paide kaptenina?
(Hannes, Tallinn)
Abikapten on praegu Sander Sinilaid, kes on kindlasti kaptenipaela vääriline, ja seepärast ta ka praegu abikapteni rollis on. Ta on meeskonnale väga oluline mängija. Kui kedagi veel välja tuua, siis Martin Kase, kellel on samamoodi olemas liidri omadused. Ta on häälekas mängija, kes saaks kaptenipaela kandmisega suurepäraselt hakkama.

Mis on olnud su karjääri kõige raskem hetk?
(Oliver, Paide)
Väga raskeid hetki ei olegi väga palju olnud. Kui 2010. ja 2011. aastal Floraga meistriks tulime, siis kolmas järjestikune aasta ehk 2012. aasta oli keeruline, sest meil oli väga hea meeskond, aga kogu aeg läks midagi halvasti. Saime valusaid punktikaotuseid ja õnn polnud üldse meie poolel. See 2012. hooaeg on hästi valusalt meeles. Ja kindlasti ka Florast lahkumine 2016. aastal, see oli teistmoodi valus.

Kas pärast jalgpallurikarjääri lõppu võib sind näha treenerina?
(Liina, Haapsalu)
Mõtteid on mõlgutatud küll, et mis edasi saab, aga pigem olen mõelnud, et treeneriamet justkui ei ole mulle. Mulle tundub, et kui mängijakarjääriga ära lõpetada, siis võiks alustada millestki lihtsamast, aga treeneriamet kindlasti ei lähe selles osas lihtsamaks. Tahaksin olla spordiga seotud, aga täpset plaani veel paigas pole.

Kuidas tähistab Paide oma võite ja suuri kordaminekuid: kas baar ja pidu või minnakse otsejoones rõõmsas tujus koju?
(@kailuuu)
Pärast võitu suurt tähistamist ei toimu, selleks on oma aeg ja koht. Kindlasti korraldame mõned korrad aastas tiimiga ühiselt üritusi, aga üldiselt oleme mängu järel rõõmsad ja läheme ikkagi koju, hakkame vaikselt järgmise mängu peale mõtlema. Ega me ju väga suuri võite polegi saanud, nii et võibolla tuleksid pidu ja tähistamine siis, kui midagi saavutame: näiteks eurokoha või karikavõistluste võidu.

Mis on sinu meelest Paide nõrkused ja tugevused?
(@kailuuu)
Nõrkustest rääkides on kindlasti stabiilsus olnud meie murekoht. Oleme küll tänavu suutnud hakkama saada tunduvalt paremini kui eelmisel aastal, aga apsakaid tuleb ikka sisse. Võime kolm mängu järjest väga hästi mängida ja siis võib jälle midagi jubedat juhtuda. Eks kooliraha maksmist on meil sel aastal küllaga olnud. Plusside poolt on meil aga ikkagi väga võimekate mängijatega väga tugev tiim. Paljud on noored ja alles hangivad kogemusi.

Kas plaanid veel Paidest kuhugi mujale minna või lõpetad karjääri seal?
(@sander.gontmacher)
Olen hetkel Paides väga rahul ja mul on hea meel, et sõlmisin kaheks aastaks uue lepingu. Praegu mõtlen ikkagi Paide tegemistele ja kaugemale ei vaata. Tahaksin Paidega Eestis midagi korda saata. Samas ega muidugi kunagi ei tea öelda, mis juhtub – võibolla lähen Hiinasse oma karjääri lõpetama!

Sul on Floras mängimise aegadest ette näidata kaheksa karikat, aga millist neist ise enim hindad?
(Riin, Pärnu)
Kui 2010. aastal esimest korda Eesti meistriks tulime, siis ei kandnud ma põhirolli ja see võit polnud nii magus. Järgmisel aastal võidetud Eesti meistritiitel oli magusam. Ning karikavõistluste võit aastatel 2012–2013, kui Nõmme Kaljut finaalis 3 : 1 võitsime. Mul õnnestus seal ka resultatiivne olla ja üldse oli väga hea mäng ja väga magus võit.

Kas oled kahetsenud seda, et pole saanud välismaal mängida? Kui praegu tuleks pakkumine, kas siis läheksid?
(Vitali, Narva)
Eks oleneb pakkumisest. Mul on iga juba selline ja perekond on väga oluline, nii et oleneks tingimustest ja läbirääkimistest. Kas ma just kahetsenud seda olen, seda ei tea, aga kahju on kindlasti, et pole saanud välismaa hõngu proovida. Samas arvan, et olen väga õnnelik inimene, et olen Eestis suutnud profina mängida ning elada korralikku ja head elu. Paljudel pole seda võimalust, nii et olen sellega väga rahul.

Lugu ilmus detsembrikuu Jalkas

Tekst: Kadi Parts
Foto: Jana Pipar/EJL

Peatoetaja

 • LHV

Suurtoetajad

 • Nike
 • A.Le Coq
 • Tele 2
 • Betsafe
 • Rimi

Toetajad

 • ABC Motors
 • Ramirent
 • FIFAA
 • Taisto
 • MyFitness
 • SIS
 • Monton
 • Krausberg

Lennupartner

 • Nordica

Meediapartnerid

 • ERR
 • Õhtuleht
 • Soccernet
 • JALKA

Partnerid

 • UEFA
 • FIFA
 • Kultuuriministeerium
 • EOK
 • Tallinn

Sotsiaalpartnerid

 • SPIN
 • SOS Lasteküla