27

03.2021

20:30

JÄRELVAADATAV | Coolbet saaliliiga poolfinaali avavaatuses üllatas Cosmost Viimsit

Laupäeval algas Coolbet saaliliigas teine poolfinaalseeria, kui Viimsi Kooli Spordikompleksis läks FC Smsraha - FC Cosmos kohtumises võitja selgitamiseks vaja penaltiseeriat. Põhiturniiri kõik kohtumised võitnud Viimsi jäi vastasele lõpuks alla penaltiseerias.

Kohtumise avavärava eest hoolitses Maksim Babjaki söödust Mark Ivanov kohtumise 14. minutil. Vaheajale mindi siiski viigiseisus, kui 25 sekundit enne poolajasireeni lõi värava Oleksandr Sorokin, kes suutis saata palli täpselt tagumisse nurka.

Teisel poolajal väravaid ei löödud ning seega läks mäng lisaajale. Lisaaja esimesel poolajal samuti väravaid ei nähtud, kuid seejärel olid täpsed mõlemad meeskonnad. Mängu lõpuni jäi 3 minutit ja 11 sekundit, kui Viktor Kravtsov viis Edwin Stüfi söödust FC Smsraha juhtima. Cosmos ei andnud alla ning minut ja üheksa sekundit enne lõpusireeni oli täpne Babjak, kes realiseeris enda teenitud kümne meetri penalti, kui Artur Makarov sooritas vastase väljakupoolel Viimsi kuuenda vea.

Mäng läks penaltiseeriasse, mida alustas edukalt Cosmos, kui Yury Pronin viis meeskonna juhtima. Seejärel suutis Vadim Belyakov tõrjuda Jevgeni Merkurjevi löögi. Pavel Rubel viis Cosmose penaltiseerias kahe väravaga juhtima, kuid Viimsi lootuseid hoidis elus Kravtsov. Cosmose kolmandaks lööjaks oli Babjak, kes täpne löök viis Cosmose poolfinaalseerias juhtima.

Cosmos - FC Smsraha teine vaatus toimub järgmisel laupäeval samal väljakul, kui kohtumine algab samuti 18.00. Mängust näeb otsepilti Jalgpall.ee ja Eesti Jalgpalli Liidu ametliku YouTube’i kanali vahendusel. Samuti näeb otsepilti Eesti saalijalgpalli Facebooki leheküljelt. Samade kanalite vahendusel näeb homme Lähte Spordihallis kell 17.00 algavat matši Tartu Ravens Futsal Ares Security - Narva United FC. Ka selles duellis õnnestus madalamat asetust omanud meeskond vastast avavaatuses nõelata, kui Ravens võitis piirilinnameeskonda 4:2.

Tänase Viimsi - Cosmos mängu protokolli leiab SIIT.