21

05.2011

20:14

Kalev võttis Tammeka vastu revanši

Sillamäe Kalev revanšeeris aprillikuise kaotuse Tartule, alistades Tammeka Aleksei Aleksejevi neljast väravast võõrsil 4:1.

416 pealtvaataja ees rullunud lahingus ei tulnud esimest väravat ei tulnud kaua oodata. Kaheksandal minutil eksis äärekaitsja Siim Valtna, mille järel leiti tsenderdusega värava eest üles Aleksejev, kes palli lati alla saatis. Pärast väravat mäng tasakaalustus ja kodumeeskond omas mitmeid võimalusi skoorida. Vigastusest naasnud Alar Alvel oli oma võimalus, Prosa sai mitmel puhul löögile, kuid sooritused jäid ebatäpseks.

Poolaja lõpus suutis Tammeka suurim väravakütt Prosa üle mängida kolm Sillamäe kaitsjat ja palli ka väravasse toimetada, tehes kodupubliku juubelduste saatel seisuks 1:1

60. minutil eksis taas Valtna, tehes oma karistusalas vea, mille eest Jaan Roos Kalevi kasuks ka penalti määras. Aleksejev ei eksinud ning viis külalised taas ette.

Tammeka üritas tempot lisada ja äärtelt kasti saadetud tsenderduste kaudu jahiti viigiväravat. Ühe sellise tsenderduse järel sai peaga löögile Prosa, külaliste väravavaht Michael Patrick Kaltenhauser pidi näitama supertõrjet et skoori muutumatuna hoida.

Sillamäe suutis eduseisu kaheväravaliseks kasvatada nurgalöögijärgsest olukorrast, kui pikaks veninud löök mängiti tagant postist taas karistusalasse, kust Aleksejev selle ühe puutega võrku saatis.

Lõpuminuteil keskendusid külalised kaitsetööle ja kodumeeskond suurendas survet, kuid Kaltenhauserit enam üle mängida ei õnnestunud.

Viimastel minutitel suutis Sillamäe lüüa ka neljanda värava.

Võit tõstis Kalevi tammeka ette 17 punktiga viiendaks, 15 silma kogunud Tammeka langes kuuendaks. Kalev kohtub nädala pärast kodus kell 17.00 algavas TV6 telemängus Nõmme Kaljuga. Tammeka peab oma 13. vooru kohtumise 4. juunil võõrsil Levadiaga.

21. mail kell 19:30 Tartu Tamme staadion (Kungla 1, Tartu)
TARTU JK TAMMEKA - JK SILLAMÄE KALEV  1:4 (1:1)