15

08.2018

09:56

Karikavõistlustel selgusid edasipääsejad nappide võitudega

Evald Tipneri karikavõistlustel peeti teisipäeva õhtul neli 1/16-finaali. Kõik mängud lõppesid eeldatavate favoriitide üheväravaliste võitudega.

Jalgpall.ee otseülekandemängus läksid vastamisi kaks Premium liiga meeskonda, kui FC Kuressaare võõrustas Nõmme Kalju FC-d. Kalju võitis avapoolaja Robert Kirssi (pildil) tabamusest 1:0, kuid kasutamata jäänud võimalused maksid kätte teisel poolajal, mil Sander Laht viis kahe tabamusega Kuressaare 2:1 juhtima.

Otsustavatel hetkedel teenis Kalju penalti, mille realiseeris vahetusest sekkunud Maximiliano Ugge, kuid sellega polnud Kalju lõpuspurt kaugeltki veel läbi. Esimese lisaminuti alguses andis Ugge suurepärase söödu Kirssile, kelle teine tabamus andis Kaljule tähtsa 3:2 võidu ja edasipääsu.

Lisaminutitel selgus võitja ka Viimsis, kus II liigas palliv Viimsi JK võõrustas FC Elvat (EL). Tauri Tursk viis kodumeeskonna kümnendal minutil juhtima, kuid kuus minutit hiljem oli Ats Joandil vastus olemas. Teise poolaja alguses viis Paul-Feliks Frei Elva juhtima, kuid Viimsi mängija Alari Verev suutis 83. minutil tabloole viigiseisu tuua. Mängu võiduvärav sündis kolmandal lisaminutil, kui Elva penalti realiseeris Andris Altsaar.

Tartu JK Tammeka oli kodus parem Tallinna FC Flora U21-st (Esiliiga). Mängu ainsa värava eest hoolitses 16. minutil Martin Jõgi.

1/16-finaal viis Järvamaal Paide Linnameeskonna vastamisi Paide Linnameeskond III-ga. Esindusmeeskond võitis avapoolajal Magnar Vainumäe 41. minuti väravast 1:0, kuid Volodja Erdeil õnnestus 53. minutil viigistada. Esindusmeeskonna päästis võistkonna kapten Andre Frolov, kes lõi võiduvärava 76. minutil.

Lisaks eelpool mainitud meeskondadele on koha kaheksandikfinaalis kindlustanud ka JK Tallinna Kalev, kes alistas möödunud nädalal Esiliigas palliva Tartu FC Santose 3:0.

Järgmised karikamängud peetakse homme. Jalgpall.ee teeb otseülekande põnevusmängust Wismari staadionil, kus tänavu Esiliiga B-d valitsev Tallinna JK Legion võõrustab Premium liigas viimasel kohal olevat Pärnu JK Vaprust. Ajakavaga ja seniste protokollidega saab tutvuda SIIN.