14

08.2019

13:16

Karikavõistlustel teenisid edasipääsu Saku Sporting, Pärnu Vaprus ja Nõmme Kalju

Naiste jalgpalli karikavõistlustel selgusid edasipääsejad 1/8-finaali, kui Teises liigas palliv Pärnu Vaprus lülitas välja Meistriliiga klubi JK Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskonna, Saku Sportingu ja Põlva Lootose duellist väljus võitjana Saku naiskond ning Nõmme Kalju alistas lisaajal Kuressaare.

Pärnu Vaprus valmistas väikest sorti üllatuse, kui võõrsil saadi kirja 2:1 võit Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskonna üle. Kohtumise avavärav sündis 19. minutil tänu Anastasija-Grazyna Shcherbachenia tabamusele. Viigini jõudis ühendnaiskond 71. minutil, kui resultatiivne oli vahetusest sekkunud Katarina Põldur. Lõppsõna jäi siiski Vaprusele, sest 82. minutil tagas neile väravaga edasipääsu Evelin Harjakas.

Sakus peetud kohtumises haaras juhtohjad Lootos, kui seitsmendal minutil realiseeris penalti Kristin Kukli. Sporting pidi oma väravaid ootama teise poolajani, kui 63. minutil tõi tabloole viigiseisu Grete Daut (pildil). Mängu otsustava värava autoriks oli 86. minutil Triin Satsi, tehes lõppseisuks 2:1.

Hiiu kunstmurustaadionil läksid vastamisi Esiliiga naiskond Nõmme Kalju ja aste madalamal mängiv FC Kuressaare ning võitja välja selgitamiseks läks vaja lisaaega. Mängu esimene tabamus sündis avapoolaja lõpuminutitel, kui Kalju poolelt oli täpne Kristiina Heinvars. Kuressaare tuli mängu tagasi 56. minutil tänu Eva Haaveli tabamusele. Kohtumine sai väga põneva lõpu, kui lisaaja viimasel minutil lõi värava Kelly Kimsto ja kindlustas Kaljule 2:1 võidu.

Varasemalt oli 1/16-finaalidest edasipääsu teeninud Tallinna FC Flora II, kes teenis loobumisvõidu Tallinna FC Ajaxilt. Viimane 1/16-finaal peetakse 31. augustil kell 15.00, kui Põlva FC Lootos II võõrustab Lootospargis Paide Linnanaiskonda.

Möödunud hooajal meistrivõistlustel nelja parema sekka jõudnud Tallinna FC Flora, Pärnu JK ja JK Tallinna Kalev alustavad karikamänge veerandfinaalidest. Samal aastal kolmanda koha teeninud Tallinna FC Levadia sellest hooajast alates meistrivõistlustest ega karikasarjast osa ei võta.