16

04.2011

17:08

Linnameeskond jäi ainuliidriks tõusnud Florale napilt alla

Meistriliiga seitsmendas voorus võõrustas Paide linnameeskond kodustaadionil valitsevat Eesti meistrit FC Florat ning pidi vaatamata headele väravavõimalustele tallinlastele siiski 1:2 alla vanduma.

Valdavalt FC Flora taktikepi alla kulgenud avapoolajal väravaid ei löödud ning seda paljuski tänu Paide duubelvõistkonnast laenatud väravavahi Raiko Metsa  headele tõrjetele, kelle debüütmäng Meistriliigas lõppes siiski üsna ruttu, sest pärast 25. minutil toimunud kokkupõrget Flora ründajatega sai ta raskelt vigastada ning pidi väravavahikindad üle andma Rauno Uuskülale.

Kohtumise avavärava lõi 49. minutil Paidest pärit floralane Siim Luts, 58. minutil suurendas Flora eduseisu 2:0 Henri Anier. 69. minutil jooksis Flora väravavaht Stanislav Pedõk karistusalast väljaspool pikali Paide ründaja Rauno Kööbi ning pidi saadud punase kaardi tõttu mängust lahkuma. Mõni minut hiljem kahandas Carl Tubarik Paide kaotusseisu, kuid viigiväravat võõrustajatel lüüa ei õnnestunud.

Linnameeskonna ründaja Rauno Kööbi sõnul meeskond kohtumise tulemusega siiski rahule jääda ei saa. „Lõpus oleksime pidanud ka teise värava veel ära lööma, kahju, et poolaja alguses kaitses eksisime ja Flora kergelt juhtima pääses,“ lisas Kööp.

FC Flora peatreener Martin Reimi sõnul oli tänases kohtumises kõige tähtsam võiduga saadud kolm punkti. „Mäng oli kohati okei, kuid kohati vajab veel parandamist. Teise poolaja esimene pool oli hea, kui võimalused tekkisid, kuid oleksime võinud veel lüüa, et kindlam oleks olnud, kuid kõige tähtsam, et saime kolm punkti kätte.

„Esimene oli väga rabe, teisel suutsime ära lüüa, see oli positiivne. Lõpus ei saanud kaitseliin ja väravavaht üksteisest aru, mistõttu tuli rumal punane kaart. Aga võiduga oleme muidugi rahul,“ lausus Luts.

Järgmisel laupäeval kohtub Paide linnameeskond võõrsil FC Viljandiga, 30. aprillil kell 14.00 võõrustatakse Paides aga Nõmme Kaljut.

16. aprillil kell 17:00 Paide kunstmuruväljak (Staadioni 1, Paide)
PAIDE LINNAMEESKOND - TALLINNA FC FLORA  1:2 (0:0)