16

08.2021

12:19

Meistriliigas teenisid punktilisa Kalev, Vaprus ja Lootos

Meistriliiga 15. vooru kohtumised lõppesid laupäeval, kui võidu said kirja Pärnu Vaprus, Tallinna Kalev ja Põlva Lootos.

Vaprus pidas võõrsil maha väravaterohke kohtumise Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskonnaga. Viljandi linnastaadionil asus Vaprus Ragne Gromovi viienda minuti väravast juhtima, kuid minut hiljem oli tänu Teisi Toomsalu tabamusele tablool viigiseis. Mängu 12. minutil sahises taas võrk, kui Kristina Bannikova viis Vapruse taas juhtima. Pärnu naiskonnal õnnestus viimase veerandtunniga kirja saada veel kaks väravat, kui resultatiivsed olid Marve Bessmertnõi ja Laura Voll ning mäng lõppes Vapruse 4:1 võiduga. Liigatabelis hoiab Vaprus 22 punktiga neljandat kohta, ühendnaiskond paikneb 12 punktiga kuuendal tabelireal.

Tallinna Kalev teenis koduväljakul 2:1 võidu Tartu Tammeka üle. Avapoolaja lõpuks oli seis 1:1, kui 20. minutil viis Anett Kadastu Kalevi juhtima ning pooltunni möödudes viigistas Wanda Prost seisu. Kodunaiskonnale tõi võidu Evelyn Šilina 69. minuti karistuslöök. Kalev hoiab praeguse seisuga kolmandat kohta, Florast ja Sportingust jäädakse maha vastavalt seitsme ja kuue punktiga. Tammeka on 11 punktiga seitsmendal kohal.

Põlva Lootos oli samuti koduväljakul võidukas, kui Lasnamäe Ajax alistati avapoolaja väravatest 2:0. Skoori avas 36. minutil Ave-Lii Laas ning üleminutitel sai jala valgeks Ita Lillo. Lootos on 19 punktiga jätkuvalt viiendal kohal, Ajax paikneb ühe punktiga kaheksandal positsioonil.